Reklama

Reklama

Fortnite: Zebrano już 36 milionów dolarów w ramach akcji wspierającej Ukrainę

​Wraz z premierą nowego sezonu i dużej aktualizacji w grze Fortnite, producenci Epic Games ogłosili, że cały dochód z tej gry zostanie przekazany na pomoc Ukrainie. Kampania wsparcia ma potrwać od 20 marca do 4 kwietnia.

Poinformowano, że do tej pory udało się już zebrać... 36 milionów dolarów, choć cała zbiórka trwa zaledwie dobę. O konkretnym wsparciu poinformowała także marka Xbox.

To żywy i doskonały przykład tego, iż cała branża gier potrafi się zjednoczyć, skonsolidować swoje działania w ramach jednej pożytecznej sprawy. Tym razem, w obliczu agresywnej inwazji Rosji, deweloperzy najpopularniejszej gry battle royale na rynku postanowili finansowo wesprzeć Ukrainę.

Reklama

Przypomnijmy, że nie tak dawno, wśród darczyńców znalazły się również polskie przedsiębiorstwa związane z branżą gier. Wsparcie finansowe okazało m.in. CD Projekt RED, czyli największy producent gier w kraju nad Wisłą, odpowiedzialny za tytuły takie jak Wiedźmin 3 czy Cyberpunk 2077, a także 11 bit studios, czyli firma, z której ramienia powstało This War of Mine.

Fortnite łączy siły z Xboxem. Razem będą wspierać Ukrainę

Warto zauważyć, że wsparcie to idealnie pokrywa się z premierą nowego sezonu w popularnej strzelance, który obfituje w wiele dodatków, rewolucyjne mechaniki i zupełnie nowe przedmioty dostępne w grze. To właśnie w takich okresach spodziewany jest wzmożony ruch i szersze zakupy realizowane przez społeczność graczy.

Szybko okazało się, że takie działanie ze strony Epic Games we współpracy z Xboxem przyniosło wymierny rezultat i przełożyło się na całkiem solidne wsparcie finansowe. Wystarczyła bowiem doba, by Fortnite mógł się pochwalić wynikiem... zawrotnych 36 milionów dolarów zebranych w tak krótkim czasie.

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy