Reklama

IEM Cologne 2023: 9INE przegrało z fnatic. Polacy pozostają w grze

Gracze 9INE bardzo dobrze rozpoczęli rozgrywki fazy Play-In podczas Intel Extreme Masters w Koloniii. Reprezentanci naszego kraju pokonali w pierwszym meczu OG. Znacznie trudniejszym rywalem okazała się formacja fnatic. Stawką meczu był awans do fazy grupowej turnieju. Trafiał tam zwycięzca tego pojedynku.

Ancient

Polacy rozpoczęli zmagania z fnatic na mapie Ancient, która była wyborem rywali naszych reprezentantów. 9INE świetnie rozpoczęło starcie, wygrywając rundę pistoletową. Niestety nie przekuło to się skuteczną grę w kolejnych odsłonach. Fnatic błyskawicznie objęło prowadzenie 3:1 i szansa Polaków na prowadzenie w pierwszych fragmentach została zaprzepaszczona.

9INE w pierwszej części rozgrywało mapę po stronie broniącej. Niestety międzynarodowa drużyna fnatic wyglądała znacznie lepiej na tle Polaków. 9INE od dawna nie gra dobrze na Ancient i to potwierdzało się w meczu o fazę grupową IEM Cologne 2023. Na półmetku mapy fnatic wygrywało 10:5 i było to bardzo pewne prowadzenie tej formacji.

Reklama

Druga pistoletówka również padła łupem 9INE. Wydawało się, że to jedyna szansa polskiej drużyny na ewentualne odrabianie strat. Jednak powrót z wyniku 6:10 był nadal bardzo trudną sztuką. Nasi rodacy faktycznie odrobili część strat, ale fnatic dosyć skutecznie bronili swojej przewagi. Druga część spotkania była znacznie bardziej wyrównana. 9INE zdecydowanie lepiej radziło sobie po stronie terrorystów.

W 24. rundzie w końcu Polacy doprowadzili do remisu 12:12. Niestety ostatnie fragmenty należały zdecydowanie do fnatic, które wygrało ostatecznie 16:12. 9INE musiało wygrać na Vertigo, by dalej liczyć się w meczu.

Vertigo

Polacy w spotkaniu z fnatic byli niesamowicie skuteczni w rundach pistoletowych. 9INE wygrało już trzecią pistoletówkę, tym razem na wybranym przez siebie Vertigo. Jednak po raz kolejny nie potrafili przekuć tego na prowadzenie 3:0, co często jest efektem wygranej pierwszej rundy. Fnatic wygrało drugą rundę i szybko na tablicy wyników pojawił się remis.

Jednak okazało się, że była to chwilowa słabość 9INE. Po kilku minutach Polacy wygrywali już 5:1, budując sobie szybko przewagę nad rywalami. Wydawało się, że "Dziewiątki" bez większych kłopotów wygrają pierwszą część starcia na Vertigo, ale niestety tak się nie stało. Niestety w dalszych fragmentach 9INE zanotowało spory zastój. Na osiem ostatnich rund w pierwszej części, przegrali aż siedem. Sprawiło to, że fnatic odrobiło z nawiązką poniesione wcześniej straty i na półmetku mapy wygrywało już 8:7.

Niestety po wznowieniu gry w drugiej połowie mapy Vertigo, kryzys Polaków wciąż trwał. Runda pistoletowa po stronie terrorystów trafiła na konto legendarnej organizacji. W dalszych fragmentach fnatic również nie miało problemów z tym, by przejąć inicjatywę nad wydarzeniami na serwerze. Polacy zaprezentowali się bardzo słabo po stronie broniącej, wygrywając tylko trzy rundy.

Ostatecznie fnatic zwyciężyło 16:10 i to oni zameldowali się w fazie grupowej IEM Cologne 2023. Polacy mają jeszcze szansę na awans, ale spadli do dolnej drabinki rozgrywek Play-In. Mecz z drużyną BIG lub Team Liquid zaplanowany jest na piątek na godzinę 19:30.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: CS:GO
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy