IEM Cologne 2023: Wielki powrót i zwycięstwo 9INE na otwarcie

9INE jest jedną z drużyn biorących udział podczas fazy Play-In w turnieju IEM Cologne 2023 w CS:GO. Polacy w pierwszej rundzie zmierzyli się z międzynarodowym OG, w którym również występuje reprezentant naszego kraju - "F1ku". Podopieczni "nawrota" stoczyli doskonały bój.

26 lipca to jest kolejna ważna data w tym roku dla polskich kibiców CS:GO. Drużyna 9INE po sześciu latach nieobecności jest pierwszą pełną ekipą znad Wisły, która pojawiła się na prestiżowym turnieju w niemieckiej Kolonii. Starcie przeciwko OG, które także ma w swoich szeregach Polaka - F1ku, odbywało się na mapie Overpass. Reprezentanci naszego kraju rozpoczynali starcie po stronie antyterrorystów.

9INE niestety przegrało rundę pistoletową na mapie Overpass, a to skutkowało słabszym ekwipunkiem na dwie kolejne odsłony. Pierwsza runda z pełnym ekwipunkiem również została przegrana przez 9INE. Międzynarodowa ekipa OG wyszła zatem na czteropunktowe prowadzenie na początku starcia. Pierwsza runda padła łupem "Dziewiątek" dopiero w piątej rundzie.

9INE opanowało sytuację w dalszych fragmentach pierwszej połowy i mecz nieco się wyrównał, ale to nie przynosiło pozytywnych skutków w postaci odrabiania wszystkich strat w rundach. W czternastej odsłonie Polacy w końcu doprowadzili do wyrównania 7:7. Niestety przed zmianą stron "Biało-Czerwoni" przegrywali 7:8.

Podopieczni Piotra "nawrot" Naworckiego wygrali pistoletówkę po stronie atakującej. Niestety nie wykorzystali oni lepszych broni do tego, by objąć pierwszy raz prowadzenie w starciu z OG. Rywale Polaków mieli kontrolę nad mapą w drugiej połowie i przebieg meczu nie wyglądał pozytywnie dla 9INE. Nasi rodacy podnieśli się jednak w kluczowym momencie.

Końcówka starcia była niezwykle emocjonująca. 9INE doprowadziło do remisu 13:13, a kibice z naszego kraju mogli uwierzyć w triumf nad OG na Overpassie. Chwilę później mieliśmy punkt meczowy przy 15:14 dla 9INE. Drużyna, w której gra "F1ku" obroniła się przed porażką i doprowadziła do dogrywki.

Dodatkowe rundy przyniosły niezwykłe emocje. Obie drużyny stworzyły niezwykle wyrównane widowisko. Jednak na sam koniec to 9INE było górą, wygrywając 19:17 i awansując do kolejnej rundy fazy Play-In. Tam zmierzą się w formacie BO3 z fnatic. Stawką meczu będzie awans do fazy grupowej turnieju głównego.

Dowiedz się więcej na temat: CS:GO