Reklama

IEM Cologne 2023: 9INE zagra w fazie grupowej turnieju!

9INE stoczyło kolejny emocjonujący bój w fazie Play-In prestiżowego IEM Cologne 2023 w CS:GO. Polacy podejmowali w decydującym spotkaniu Team Liquid. Nasi reprezentanci okazali się być lepsi w tym pojedynku i dalej grają w niemieckich rozgrywkach.

Ancient

Niestety na mapie Ancient, która otwierała spotkanie, 9INE początkowo nie miało najlepszej serii. Pierwsze trzy rundy trafiły na konto Teamu Liquid. Dopiero chwilę później, gdy obie formacje były wyposażone pełny ekwipunek, mogli wygrać pierwszą rundę. Grające po stronie antyterrorystów 9INE było dosyć wyraźnie słabsze od Liquid w pierwszych fragmentach starcia.

Międzynarodowa drużyna znacznie pewniej czuła się na Anciencie. 9INE nigdy nie potrafiło grać na mapie Ancient, więc przegrywane przez nich rundy nie mogły dziwić. W końcówce pierwszej rundy Polacy odrobili kilka rund strat, ale nie uchroniło ich to przed wynikiem 6:9 dla Liquid przed zmianą stron.

Reklama

Niestety druga pistoletówka znów padła łupem Liquid, co znacznie oddaliło Polaków od zwycięstwa na Ancient. 9INE próbowało nawiązywać równą rywalizację, ale dominacja rywali była zbyt duża, by mogli oni się zbliżyć do przeciwników. Niestety dosyć jednostronne Ancient zakończyło się rezultatem 16:10 dla Team Liquid. Polacy musieli zwyciężyć na Vertigo, by zachować szansę na awans do fazy grupowej IEM Cologne 2023.

Vertigo

Polacy wrócili ze świeżą głową na wybraną przez siebie mapę, grając po stronie broniącej. 9INE dużo lepiej zaczęło to starcie. Wprawdzie nasi rodacy przegrali rundę pistoletową, ale w kolejnych trzech nie dali już szans swoim przeciwnikom. Po sześciu odsłonach wygrywali już 5:1, wyraźnie dominując rywala.

Podopieczni "nawrota" byli wręcz odmienieni względem tego, co widzieliśmy na Ancient. Walczyli z wielkim zaangażowaniem, polotem i z wysoką skutecznością strzelecką. 9INE wygrywało rundę za rundą w pierwszej części. Po piętnastu odsłonach prowadzili aż 13:2, co było idealnym odzwierciedleniem przebiegu mapy Vertigo.

Polakom wychodziło wszystko na Vertigo, ale nie rundy pistoletowe. W drugiej połowie ponownie to Liquid okazało się być lepsze w pistoletówce. Pozwoliło to na odrobienie części strat graczom międzynarodowej formacji. Polacy jednak nie pozwolili sobie na jakiekolwiek straty i wygrali ostatecznie 16:6. Decydującą mapą o losach awansu był Overpass.

Overpass

Energia z drugiej mapy zachowana była także na początku decydującej rozgrywki. Polacy w końcu wygrali rundę pistoletową i wyszli na błyskawiczne prowadzenie 2:0. Liquid jednak szybko wzięło się w garść i wyrównało stan meczu. Niestety grające po broniącej stronie Liquid, rozpędziło się i zaczęło budować przewagę nad polską formacją.

Po siedmiu rundach na tablicy widniał wynik już 2:5. W dalszych fragmentach pierwszej połowy, 9INE próbowało nawiązać walkę i odrobić poniesione wcześniej straty. Udała się ta sztuka naszym rodakom i wyrównali stan spotkania w czternastej rundzie, a chwilę później wyszli na prowadzenie 8:7.

Niestety w drugiej połowie Liquid ponownie wyszło na prowadzenie, wygrywając w rundzie pistoletowej. Przyczyniło się to do budowania przewagi przez międzynarodową formację. 9INE niestety traciło coraz więcej do Liquid. W 20 rundzie na tablicy widniał wynik 11:8 dla rywali Polaków.

Na tym jednak emocje się nie zakończyły. Zawodnicy trenowani przez "nawrota" po raz kolejny znaleźli w sobie odpowiednio dużo siły i doprowadzili do remisu 12:12. Od tego momentu widzieliśmy dominację Polaków na Overpass. Gracze 9INE nie dali żadnych szans swoim rywalom w końcówce i wygrali 16:12.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Counter-Strike
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy