Reklama

Reklama

Jak szybko levelować bronie w Call of Duty: Modern Warfare 2?

Światło dzienne ujrzała właśnie nowa odsłona Call of Duty. W oczekiwaniu na pierwszy sezon gracze odblokowują nowe bronie i chcą przetestować je z jak najlepszymi dodatkami. Pojawia się więc pytanie, jaki jest najszybszy sposób na levelowanie broni w Modern Warfare 2.

Na wstępie warto zaznaczyć, że bronie w Call of Duty: Modern Warfare 2 dzielą się nie tylko na rodzaje, ale również platformy. Większość broni pozwala dodać receiver jako jeden z dodatków. Po jego zmianie broń znacząco zmienia swój styl, a proces jej levelowania rozpoczyna się od początku. Gracze mają więc przed sobą dużo levelowania.

Inwazja kluczem do levelowania broni w Call of Duty: Modern Warfare 2

Złotą zasadą levelowania broni w każdym Call of Duty jest wchodzenie w jak największą liczbę pojedynków. Im dłużej trwa mecz, im więcej czasu spędzacie w grze i im więcej macie szans na wyeliminowanie innego gracza, tym większa jest potencjalna liczba punktów doświadczenia, jaką możemy zdobyć do naszej broni.

Reklama

W tym roku dobrze sprawdza się pod tym względem tryb Inwazji. Jest to tryb na dużych mapach z dodatkiem okazjonalnie błądzących po mapie AI i to właśnie AI jest kluczem do levelowania broni. Boty są oczywiście dosyć głupie i rzadko trafiają w obrany cel, więc łatwo jest je zabić, ale przyznają przy tym solidną porcję punktów doświadczenia.

Jeżeli chcecie efektywnie levelować broń na Inwazji, warto zapoznać się z zasadami tego trybu i nauczyć się jak dokładnie działa AI. Boty regularnie spadają na mapę na spadochronach albo zjeżdżają na linach z helikoptera. Korzystając z UAV i obserwacji mapy można łatwo złapać AI blisko ich spawnów i zgarnąć kilka darmowych eliminacji.

Szczęśliwi posiadacze PS5 lub PC z dyskiem SSD mogą również pomyśleć o wychodzeniu z Inwazji po pierwszej połowie meczu. Na początku AI ginie od pojedynczych strzałów i jest dosyć bezbronne. Z czasem zaczynają jednak pojawiać się jednostki opancerzone, które wymagają wpakowania w nie znacznie większej liczby pocisków. Liczba zdobywanego doświadczenia w drugiej połowie Inwazji jest więc bardziej zależna od zabijania innych graczy.

Medaliony podczas Kill Confirmed

Miłośnicy 6v6, którzy wolą levelować bronie w mniejszych trybach, powinni spróbować swoich sił w Kill Confirmed. Każdy zebrany medalion, pokonanego przeciwnika lub sojusznika, gwarantuje doświadczenie do trzymanej w ręku broni. Dostajemy więc nie tylko XP za wyeliminowanie rywala, ale również za podniesienie jego medalionu.

Jak słusznie zauważył w powyższym poście u/MozM-, Kill Confirmed tworzy w rezultacie bardzo dobry sposób na levelowanie dwóch broni jednocześnie. Jeżeli potrzebujecie poziomów na wyrzutniach broni czy słabszych pistoletach, co często przychodzi z trudnością, możecie swoją ulubioną bronią zabijać rywali, później zmieniać broń na tę mniej efektywną i z nią w ręku podnosić medaliony. Doświadczenie trafia wtedy do broni, którą aktualnie trzymacie w dłoniach.

Glitch w Ground War

Po sieci krąży również ostatnio bug, który pozwala bardzo sprawnie wylevelować wiele broni w trakcie Ground War.

Jak widać na powyższym wideo, wystarczy rzucić Suppression Mine Field Upgrade na jeden z czołgów w Ground War. Glitch sprawia, że na nasze konto trafia wtedy ogromna liczba punktów doświadczenia i możemy wbić nawet kilkanaście poziomów broni za jednym razem.

2XP Tokeny i weekendy z podwójnym doświadczeniem

Weterani Call of Duty wiedzą już doskonale o tej mechanice. Za różne wyzwania odblokowywane w grze albo osiągane poziomy przepustki sezonowej będziecie dostawać tokeny z podwójnym doświadczeniem na określoną ilość czasu. Po ich uruchomieniu z menu głównego będziecie zdobywać dwa razy więcej XP do broni lub konta.

Jeżeli zależy Wam na szybkim wylevelowaniu jakiegoś karabinu, warto wybrać swoją ulubioną metodę zdobywania poziomów i zaraz przed szukaniem meczu uruchomić Token. W ten sposób progres broni będzie dwa razy szybszy.

Regularnie Infinity Ward organizować będzie również weekendy z podwójnym doświadczeniem, kiedy zdobywane XP jest dwukrotnie większe na przestrzeni wszystkich trybów gry. Warto wypatrywać tych eventów i wykorzystywać je na levelowanie mniej efektywnych broni.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Call of Duty: Modern Warfare 2

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy