Reklama

Karta z gry wideo posłużyła do prezentacji gwiazdy futbolu

Neymar Jr. jest jednym z największych bohaterów letniego okienka transferowego w piłce nożnej. Brazylijczyk niespodziewanie wybrał ofertę jednego z klubów ligi arabskiej i to właśnie tam będzie kontynuował swoją karierę. Jego nowy klub zafundował mu niespotykaną prezentację, która nawiązuje do słynnej gry wideo.

Przedstawiciele ligi arabskiej w 2023 roku przeprowadzili istną transferową ofensywę. Tylko w tym roku do tamtejszych rozgrywek trafili tak znani zawodnicy, jak Cristiano Ronaldo, Sadio Mane, Roberto Firmino, Fabinho czy Kalidou Koulibaly. Najgłośniejszym ostatnio transferem jest jednak przejście Neymara Jr. z francuskiego PSG. Transakcja ta odbiła się szerokim echem z uwagi na fakt, że wydawało się, iż Neymar jeszcze przez kilka lat będzie chciał pograć na najwyższym światowym poziomie.

Reklama

Okazało się, że arabskie ogromne pieniądze płynące z klubu Al-Hilal skusiły brazylijskiego gwiazdora. Władze klubu przygotowały bardzo efektowne przywitanie wielokrotnego reprezentanta Brazylii w swoich szeregach. Uczynili to w nawiązaniu do najbardziej znanej gry piłkarskiej na rynku.

Takiego przywitania jeszcze nikt nie miał w lidze arabskiej. Nad stadionem wyświetlono ogromny hologram, na którym narysowano kształt karty piłkarza przypominającej szablon z serii gier piłkarskich FIFA. Widniały na niej statystyki poszczególnych elementów rzemiosła piłkarskiego oraz numer 10, z którym brazylijski skrzydłowy będzie grał w barwach "Niebieskich".

Prezentacja zdobyła w mediach społecznościowych wielką popularność. Wielu dziennikarzy sportowych i kibiców podawało dalej filmik z tego wydarzenia. Trzeba przyznać, że w świecie piłki nożnej dawno nie widziano tak bardzo efektownego przywitania piłkarza w nowym klubie. Następnie na boisku pojawił się sam Neymar w stroju meczowym. Piłkarz był wyraźnie poruszony i wręcz wzruszony tą sytuacją. Brazylijczyk związał się z Al-Hilal dwuletnią umową.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: FIFA | Electronic Arts
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy