Reklama

Kick notuje rekord zarejestrowanych użytkowników. Przełom na platformie?

Z coraz większym przytupem działa Kick.com, serwis streamerski, będący bezpośrednią konkurencją takich podmiotów jak YouTube Gaming czy Twitch. Teraz właściciele tego najnowszego tworu poinformowali, że osiągnęli bardzo cenny kamień milowy na swojej drodze.

Przez wiele lat na rynku streamerskim rządził Twitch, który należy do grupy Amazon oraz YouTube Gaming, któremu udało się przekonać całkiem sporą rzeszę twórców do tego, by ci nadawali na wyłączność właśnie tam. Kilka miesięcy temu zrodziła się nowa marka kierowana przez popularne kasyno internetowe.

Kick.com to serwis do nadawania na żywo. Przez okres swojego istnienia nowy na rynku podmiot zdążył wdrożyć sporo nowości i zasiać tym samym dużo zamieszania w branży. Kilku sporych twórców opuściło pokład Twitcha i zaczęło streamować właśnie na wspomnianym Kicku.

Reklama

Teraz jak się okazuje, Kick odnotował naprawdę duży sukces. Włodarze nowego portalu poinformowali, że padł rekord dobowy liczby zarejestrowanych nowych użytkowników. Co ciekawe, w oficjalnym komunikacie witryna podziękowała za ten sukces swojemu konkurentowi.... Twitchowi.

Twitch w ostatnim czasie przeżywał duży kryzys. Amazon ogłosił nowy system reklam i promocji w swoim serwisie streamerskim. Zmiany, które wprowadzali właściciele Twitcha zniechęciły ogromne rzesze streamerów. Przed wszystkim utrudniały one zarabianie i monetyzację treści. Na szczęście dla Twitcha ze wszystkich rewolucji zrezygnowano, co i tak nie wpłynęło na zmniejszenie eskalacji kontrowersji.

Zyskał na tym Kick, który jak wspomnieliśmy, zanotował bardzo istotny kamień milowy w swoim krótkim okresie istnienia. Kick może wprowadzić sporo zamieszania na rynku i być tym graczem, którego bagatelizować nie można

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Kick
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy