Reklama

Twitch.tv: Wyższe ceny znanej usługi w Polsce oraz na całym świecie

Twitch.tv jest jedną z najbardziej popularnych platform streamingowych na świecie. Witryna należąca do Amazona rozwija się z roku na rok. Okazuje się, że jedna z płatnych usług ulegnie pewnej modyfikacji cenowej. Niestety zmiany te dotyczą także polskiego rynku.

Kryzys ekonomiczny dotyka niemal wszystkie sektory usług

Na całym świecie rosną ceny różnych usług czy produktów. Nie jest to nic specjalnie zaskakującego. Najpierw pandemia koronawirusa, a potem inwazja Rosji na Ukrainę spowodowały ogólnoświatowy kryzys ekonomiczny. W związku z tym wiele sektorów zdecydowało się na podwyżkę cen. Nie omija to także różnych platform internetowych.

Przykładem jest chociażby Netflix, który regularnie podnosi swoje ceny za subskrypcję. Jednak od tej zasady bywały też wyjątki. Takim chociażby był Twitch, który od bardzo dawna nie podniósł cen swoich subskrypcji, która wynosi niezmiennie 4 euro. Niestety teraz ulega to zmianie. Jedna z usług w ramach Twitcha podrożeje na całym świecie. Zmiana cen dotyczy zarówno Stanów Zjednoczonych, jak i Unii Europejskiej oraz innych krajów z naszego kontynentu. O której z płatnych opcji mowa?

Reklama

Twitch jest coraz droższy

Chodzi o usługę Twitch Turbo. Jej zakup pozwalał m.in. na wyłącznie reklam na wszystkich kanałach streamerów z Twitcha. Była to bardzo użyteczna opcja dla ludzi, którzy oglądają wielu twórców internetowych i nie mają tyle środków na to, by subskrybować każdego z nich. Do tej pory cena Twitch Turbo w Polsce wynosiła 9 euro, ale została podniesiona do 12 euro. Przeliczając na złotówki, jest to podwyżka aż o około 14 złotych.

W jeszcze gorszej sytuacji są użytkownicy ze Stanów Zjednoczonych oraz Anglii. Za oceanem podniesiono ceny o 30 procent, a w Anglii aż o połowę, co może wpłynąć bardzo mocno na liczbę subskrybentów usługi Twitch Turbo. Nie powinno to jednak wpłynąć w znaczącym stopniu na popularność samego Twitcha.

Jest to wiodąca na rynku platforma dla streamerów i niewiele wskazuje na to, by serwis należący do Amazona miał utracić pozycję lidera w najbliższym czasie. Największą konkurencję dla witryny stanowią YouTube oraz Kick.com, ale to Twitch jest nadal hegemonem w streamingu.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: twitch.tv

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy