Reklama

Kick podąża śladem Twitcha. Nowa funkcja pojawi się na platformie

Już niebawem na Kicku pojawi się nowa dla tej platformy funkcja, która na Twitchu z powodzeniem działa już od bardzo długiego czasu.

Nie sposób nie odnieść wrażenia, że Kick, jako największy konkurent dla serwisu streamerskiego Twitch, wiernie naśladuje większość ruchów giganta należącego do grupy Amazon. W ostatnich miesiącach "zielona platforma" wzbogaciła się o szereg funkcjonalności, a na horyzoncie jawi się już kolejna ciekawa opcja.

Otóż wg. współzałożyciela Kicka, streamera znanego jako "Trainwreck", Kick otrzyma niebawem funkcję zbierania punktów na kanałach streamerskich. W jaki sposób opcja ta działa na Twitchu?

Reklama

Widzowie regularnie oglądający danego streamera, mogą zbierać specjalne punkty kanału. Im większe zaangażowanie i dłuższy czas spędzany na transmisjach u danego twórcy, tym więcej punktów jesteśmy w stanie zebrać. Nagromadzone punkty wymienić możemy zwykle na szereg różnorodnych nagród.

Najczęściej za punkty możemy otrzymać: dostęp do unikalnych treści twórcy, podpis na Steamie od streamera, odznakę VIP na kanale, darmową subskrypcję na kanale. Z nieco przyziemniejszych rzeczy za punkty jesteśmy w stanie pogrubić naszą wiadomość na czacie czy wydać konkretny dźwięk podczas trwania transmisji.

To kolejny żywy dowód na to, że Kick faktycznie jest mocno rozwojową platformą i aktualnie największą konkurencją dla Twitcha. Oczywiście pozycja rynkowa tego drugiego serwisu nie jest na ten moment zachwiana. Niemniej jednak na Kicku udało się już zakontraktować sporo międzynarodowych gwiazd streamerskich m.in. popularnego Kanadyjczyka "xQc", kontrowersyjną basenową streamerkę Amouranth, szachistę Hikaru Nakamurę, czy z polskiego podwórka Franciszka "frania" Rusieckiego, Marcina "Xayoo" Mańkuta i Kamila "EWRONA" Lachowskiego.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Kick | twitch.tv
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy