Reklama

Koszmar Overwatcha 2. Jest najgorzej ocenianą grą w historii Steama

Kilka dni review bombingu wreszcie pozwoliło Overwatchowi 2 zapisać się na kartach historii. Nie ma aktualnie na Steamie gorzej ocenianej gry niż nowy FPS Blizzarda.

Decyzja o premierze Overwatcha 2 na Steamie od początku wydawała się dosyć dziwna. Z jednej strony oczywiście mamy do czynienia z darmową produkcją, którą można otworzyć tą decyzją na znacznie większą liczbę graczy. Steam ma setki milionów aktywnych użytkowników, a część z nich na pewno nie słyszała o OW2.

Z drugiej jednak strony gra nie ma za sobą najlepszych paru miesięcy. Kiedy coraz większe wątpliwości wzbudzała monetyzacja, a sezonowy model rozwoju zaczął nużyć, Blizzard poinformował, że większość planów na zawartość PvE została anulowana. Wiele osób uznało to w rezultacie za stwierdzenie, że przyszłość gry nie przyniesie żadnych większych zmian.

Reklama

Efektem tego zabójczego połączenia jest ponad 115 tysięcy recenzji wystawionych Overwatchowi 2 na Steamie. Średnia ocen określona jest mianem "przytłaczający negatywnej", bowiem zaledwie 9% ze wszystkich opinii pozytywnie wyraża się o grze. Pozostałe 91% jasno daje do zrozumienia, że sequel nie spełnił ich oczekiwań, a fani FPS-ów nie mają tu czego szukać.

Według strony Steam250, która prowadzi ranking najgorzej ocenianych produkcji na platformie Valve, Overwatch 2 właśnie zajął niechlubną pierwszą pozycję. Jest to jedyna gra na Steamie, której ocena spadła poniżej 1.00, a liczba pozytywnych ocen wynosi mniej niż 10%.

Stwierdzeniu, że Overwatch 2 jest najgorszą grą dostępną na Steamie daleko oczywiście do prawdy. Review bombing i dziesiątki tysięcy negatywnych opinii to jednak doskonałe podsumowanie aktualnego stanu gry. Jeżeli Blizzard nie zacznie adresować feedbacku graczy i nie spróbuje znów wkupić się w łaski swojej społeczności, sequel może podzielić losy poprzednika.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Overwatch 2 | Blizzard Entertainment
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy