Reklama

Trwa review bombing Overwatcha 2. Premiera na Steamie koszmarem dla Blizzarda

Mogliśmy spodziewać się takiego obrotu wydarzeń. Chwilę po debiucie Overwatcha 2 na Steamie gracze zaczęli dawać Blizzardowi do zrozumienia, co myślą o ich sequelu.

Problemy Overwatcha 2 sięgają premiery podstawowej wersji gry pod koniec zeszłego roku. Wielu fanów pierwszej części doceniło wprowadzone zmiany, ucieszyła ich możliwość powrotu do popularnego shootera oraz fakt, że popularność gry znów rośnie. Wydawało się, że Overwatch odżył, Blizzard wyciągnął wnioski z popełnionych błędów i drugi raz nie zrobi tego samego.

Niedługo po premierze gracze jednocześnie zgodnie stwierdzili również, że Overwatch 2 nie zasługuje na miano sequela. Zmieniło się zdecydowanie za mało, aby zrekompensować fanom uśmiercenie pierwszej części na ładnych parę lat. Ponadto z czasem rosły wątpliwości względem modelu monetyzacji, a sezony zaczęły nużyć.

Reklama

Oliwy do ognia dolał fakt, że Blizzard niedawno anulował większość swoich planów na stworzenie trybu PvE. Kiedy ogłaszano trwające prace nad sequelem, jednym z powodów tej decyzji miała być atrakcja dla fanów PvE. Obiecywano misje fabularne oraz drzewka umiejętności dla wszystkich bohaterów. Ostatecznie z planów tych zrezygnowano.

Teraz gracze mają okazję opisać, jak czują się z aktualnym stanem Overwatcha 2. Gra zadebiutowała wczoraj na Steamie i po niecałych 24 godzinach 89% z niecałych 40 tysięcy recenzji jest negatywna. Większość z komentarzy pochodzi od osób, które wcześniej grały w OW2 na Battle.necie i teraz próbują przestrzec użytkowników Steama przed tym, co przez ostatnie lata robił Blizzard.

Statystyki Overwatcha 2 wciąż robią jednak wrażenie. W momencie pisania tego artykułu zalogowanych jest ponad 70 tysięcy graczy, co plasuje grę w na 12 miejscu w rankingu najpopularniejszych produkcji Steama. Debiut na nowej platformie będzie dla nas bardzo dobrym sposobem na sprawdzenie, jak dużą popularnością cieszy się gra Blizzarda i jak wpływają na nią decyzje podejmowane przez deweloperów.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Overwatch 2 | Steam | Blizzard
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy