Reklama

Reklama

Kto króluje na światowej scenie Twitcha? Ranking

Platforma należąca do Amazona - Twitch.tv w ostatnich latach zaczęła bardzo mocno wbijać się do mainstreamowego świata. Nikogo nie dziwi fakt, że znany kanadyjski raper "Drake" zaczął streamować właśnie na tej platformie. W przeszłości również inne gwiazdy showbiznesu były obecne na Twitchu. Kto aktualnie jest największą gwiazdą serwisu?

Twitch jest oglądany przez wiele milionów internautów na całym świecie. Gwiazdy tej platformy dla streamerów są gwiazdami popkultury, niczym nieróżniącymi się od znanych muzyków, aktorów czy sportowców. Takie osoby mają fanów na całym świecie. Niektórzy ze streamerów okazali się być na tyle znani, że wystąpili w krótkich epizodycznych rolach filmowych. Mowa między innymi o Tylerze "Ninja" Blevinsie czy Imane "Pokimane" Anys.

Reklama

Jest to para słynnych streamerów, niegdyś nadająca na platformie Twitch.tv. Niegdyś, dlatego, że "Ninja" nadal jest związany z Twitchem, natomiast "Pokimane" postanowiła przenieść się na YouTube. Ta dwójka influencerów wystąpiła w krótkich rolach w filmie "Free Guy" u boku takich gwiazd jak Ryan Reynolds czy Jodie Corner.

Sytuacja ta odbiła się echem na całym świecie i być może otworzyła furtkę innym twórcom internetowym do zaistnienia na "srebrnym ekranie". Prawdopodobnie w najbliższej przyszłości takich epizodów będzie więcej, a może nawet niektórzy twórcy otrzymają większe role filmowe, niż dotychczas. Jacy streamerzy są najpopularniejszymi wśród widzów? Którzy z nich mają najwięcej obserwujących ich fanów? O tym dowiecie się w poniższym materiale.

Gwiazdy Twitcha niezwykle popularne

Tuż za podium plasuje się "Ibai". Jest to hiszpański twórca, który znany jest z prowadzenia studia i komentowania rozgrywek w League of Legends. Influencer znany jest również z kibicowania FC Barcelonie. Posiada własną organizację esportową KOI wraz z obrońcą "Blaugrany" - Gerardem Pique. 11,3 miliona followersów daje mu czwarte miejsce na świecie pod względem liczby obserwujących.

"Rubius" to kolejny nieanglojęzyczny streamer, który jest w ścisłej czołówce streamerów. Zajmujący trzecią lokatę hiszpańsko-norweski twórca nie ma swojego jednolitego contentu. Zajmuje się wieloma aktywnościami, co z pewnością trafia w gusta milionów. Jego liczba followersów wynosi 12,4 miliona.

Wiceliderem klasyfikacji jest "Auronplay". Zasłynął on rozgrywką w GTA V w 2020 roku. O influencerze głośno było również ze względu na grę w Among Us. Niemal rok temu otrzymał on bana na dwadzieścia minut. Do dzisiaj nie wiadomo, co było jego powodem. Liczba followersów "Auronplaya" wynosi 13,3 miliona.

Niekwestionowanym królem Twitcha jest oczywiście Tyler "Ninja" Blevins. Streamer, który w przeszłości był profesjonalnym graczem w HALO, a potem zrobił furorę w Fortnite: Battle Royale. Amerykanin uzbierał do tej pory 18,3 miliona followersów. Influencer słynie z bardzo żywiołowego zachowania i kolorowych włosów. Streamer jest jednocześnie jednym z najlepszych graczy w Fortnite’a wśród twórców internetowych. Jego popisy strzeleckie na mapie są oglądane na YouTube przez dziesiątki milionów widzów.

Jego sława została dostrzeżona między innymi przez koncern Red Bulla, który zdecydował się podpisać z nim umowę. Ponadto streamer miał krótki epizod z platformą Mixer. Migrował tam z Twitcha, za co zgarnął od 20 do 30 milionów dolarów. Po upadku tego serwisu wrócił na Twitcha i nadal cieszy się ogromną popularnością.

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL