Reklama

Reklama

Lamborghini wchodzi w świat simracingu i tworzy swoją własną dywizję esportową

​Kolejna prestiżowa marka samochodów stawia swoje pierwsze kroki w branży sportu elektronicznego. Tym razem włoski producent Lamborghini zdecydował się na utworzenie własnej drużyny, która rywalizować będzie w różnych zawodach w simracingu.

O tym, że esport coraz częściej przenika się z innymi branżami - wiemy nie od dzisiaj. Sama branża motoryzacyjna już wielokrotnie udowodniała, że rozgrywki komputerowe nie są jej obce. Swoje kroki w tej dziedzinie postawiło m.in. Audi, Aston Martin, BMW, Mazda, Mercedes czy Lexus.

Teraz jak się okazuje, do tej grupy dołączy włoski producent i marka uznawana za jedną z najbardziej prestiżowych, a mianowicie Lamborghini - o czym poinformowano w oficjalnych mediach społecznościowych firmy.

Reklama

Szybko okazuje się, że Lamborghini zasilony został trójką doświadczonych i utytułowanych zawodników. Sherratt doskonale spisywał się w turnieju EMEA The Real Race w minionym sezonie. Giglioli uzyskał szóstą lokatę w cyklu The Real Race 2020, natomiast Simonini zwyciężył zawody Sim Grid World Cup w tym samym roku.

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy