Reklama

Reklama

Legendarna mapa wypada z turniejów CS:GO!

Gracze Counter-Strike’a: Global Offensive w piątek doznali niemałego szoku. Z puli map turniejowych usunięto słynnego Dusta2 i zastąpiono lokacją o nazwie Anubis. Korektom poddane zostały także dwie kluczowe bronie w grze.

Dust jedną z najstarszych map

Mapa Dust2 dla CS:GO została stworzona w marcu 2001 roku. Jej autorem był Amerykanin Dave Johnston. Teren nawiązywał do miasta El Sahrij w Maroku. Jest to jedna z najbardziej zbalansowanych map pomiędzy stronami terrorystów i antyterrorystów. Wielu jednak narzeka na to, że zbyt mało jest na niej aspektów taktycznych, przez co w małym stopniu można zaskoczyć przeciwnika i pole walki jest bardziej przewidywalne, niż na innych lokacjach. W lutym 2017 roku Valve podjęło bardzo kontrowersyjną decyzję.

Reklama

Zdecydowano się na usunięcie Dusta2 z "Counter-Strike’a", by odświeżyć tę mapę pod względem wizualnym. Powróciła ona nieco ponad rok później w odświeżonej wersji. Jednak nie zmieniło to głosów niechęci wśród sporej części społeczności. Od ponad pięciu lat popularny Dust2 był obecny w puli turniejowej i można było grać tę mapę na wszystkich najważniejszych turniejach.

Teraz to się jednak zmienia. W najnowszej aktualizacji ponownie zdecydowano się na usunięcie DD2. Zastąpi ją całkiem świeża w puli lokacja.

Dust2 nagle wyrzucony z puli. Zmiany dotyczą również broni

W piątkowej aktualizacji doszło do sporej niespodzianki. Valve postanowiło usunąć Dusta2. Legendarną mapę zastąpi Anubis. Mapa ta natychmiastowo zyskała popularność i gracze zaczęli na niej trenować rzucanie różnych granatów i ustawianie się na pozycjach. To jednak nie wszystko, co zaplanowali twórcy gry swoim konsumentom.

Zmniejszono aż o połowę magazynek karabinu snajperskiego AWP. Od teraz będzie on miał zaledwie pięć nabojów. Ponadto zmieniono przelicznik obrażeń zmniejszanych wraz z dystansem broni M4A1-S z 0,99 na 0,94. To bardzo duże zmiany, które mogą wpłynąć na taktyki i ogólnie gameplay. Mało kto mógł spodziewać się tak poważnych zmian tuż po zakończeniu IEM Major w Rio de Janeiro.

Valve słynie z tego, że rzadko dokonuje istotnych rotacji w "CS:GO". Czy mapa Anubis zostanie ciepło przyjęta przez casualowych graczy oraz profesjonalistów? O tym powinniśmy przekonać się w ciągu najbliższych tygodni. 

Najlepsze tematy

Reklama