Reklama

Mata i młody raper wykonali razem utwór. W tle jest Fortnite

Michał "Mata" Matczak wraz z "Dobrym Dzieciakiem" wypuścili nowy utwór muzyczny. Tym razem fani rapu byli świadkami bardzo nietypowego połączenia muzycznego. W tekście oraz w teledysku można znaleźć kilka odniesień, które nie przejdą obojętnie fanom rapu.

Gry od lat inspirują raperów

Gry wideo od wielu lat w polskiej muzyce są jedną z inspiracji. Już w końcówce lat 90-tych młodzi raperzy nierzadko odwoływali się do niektórych gier wideo. Przykładem może być chociażby legendarny katowicko-mikołowski zespół Paktofonika. Jego członkowie zafascynowani grą w Tekkena umieszczali wersy związane z tą legendarną produkcją.

Przed kilkoma laty Kamil "ZEUS" Rutowski na swojej płycie zatytułowanej "Zeus. To pomyłka" umieścił utwór "Audio Hideo" poświęcony Hideo Kojimie oraz serii gier wyreżyserowanej przez tego japońskiego wybitnego twórcę - Metal Gear Solid. Wśród raperów, którzy często mówią o grach wideo także jest Michał "Małolat" Karpiński.

Reklama

Ten twórca z kolei nawet brał udział przy tworzeniu jednej z produkcji. "Małolat" był konsultantem podczas produkcji "Drug Dealer Simulator". 6 lipca w serwisie YouTube udostępniono utwór rapowy, który wykonywany jest przez Michała "Matę" Matczaka oraz "Dobrego Dzieciaka". Kawałek jest jednym z elementów akcji #UwolnićBonusa. Uwagę graczy przykuł jeden z fragmentów tekstu oraz początek klipu. Co się tam stało?

"Mata" i "Dobry Dzieciak" rapują o Fortnite

Już w pierwszych sekundach teledysku widzimy scenę, podczas której "Dobry Dzieciak" (syn "Bonusa RPK" przyp. red.) siedząc na kanapie gra na konsoli PlayStation 5. Chwilę potem widzimy ujęcie kamery wprost na ekran, a tam można zobaczyć rozgrywkę w słynny tytuł od Epic Games - Fortnite: Battle Royale.

Nie jest to jedyne nawiązanie do tej produkcji w tym utworze. Młody raper później rapuje słowa "Zamieniam pieniądze w v-dolce, z teamem banana rządzę, chcę ich tysiące", a następnie "Gram sobie w Fortnite’a, lubię skakać w Nike’ach". Ten przykład dobitnie pokazuje, że młodzi raperzy mogą się w jeszcze większym stopniu inspirować grami wideo, niż to działo się w przypadku tego nieco starszego pokolenia twórców. Wiele wskazuje na to, że tematyka gamingowa w rapie będzie dopiero się rozwijała.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Fortnite
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy