Reklama

Reklama

​Mistrzostwa świata w Excelu, czyli sport elektroniczny na innym poziomie

Chociaż może brzmieć to nieco absurdalnie, Microsoft Excel wyrasta na jedną z najbardziej znaczących dyscyplin w sporcie elektronicznym. Czy to pora zapomnieć o takich tytułach z branży gier jak: CS:GO, League of Legends czy Dota2?

Na maj przypadły tegoroczne Mistrzostwa Świata w Excelu zwane "All-Star Battle". Rozgrywki organizowane są przez instytucję Financial Modeling World Cup, która odpowiedzialna jest za cykliczne esportowe zawody w rozwiązywaniu problemów finansowych i matematycznych z wykorzystaniem narzędzia Microsoft Excel.

Do rywalizacji przystąpiło ośmiu zawodników - pasjonatów Excela, którzy z tym programem mają na co dzień styczność w swojej pracy. Organizatorzy opracowali zbiór zadań zróżnicowanych pod względem złożoności i trudności. Do wielkiego finału awansowali ci, którzy najlepiej poradzili sobie z rozwiązaniem tych problemów. Co warte podkreślenia, wszystko odbywało się oczywiście pod presją czasu.

Reklama

Microsoft Excel to już esport?

Mistrzostwa w Excelu już od kilku lat cieszą się sporym uznaniem, a coraz więcej osób traktuje tę dyscyplinę jako pełnoprawny sektor sportu elektronicznego, a nie tylko intrygującą ciekawostkę. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że rozgrywki te zaskarbiły sobie renomę, ponieważ ich transmisja i realizacja prowadzona była przez stację ESPN.

Oczywiście z biegiem lat nastąpiła profesjonalizacja zawodów. Excelowe mistrzostwa mają teraz swoich komentatorów, którzy skrzętnie starają się prowadzić całe rozgrywki i budować klimat w atmosferze emocji. Jak możecie zobaczyć na krótkich klipach, Excel to już nie tylko zaawansowany program do analizy, obróbki danych oraz rozwiązywania problemów natury finansowej i matematycznej. Teraz to również esportowa dziedzina, z którą liczyć musi się każdy.

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy