Reklama

Modern Warfare 2 może być niebezpieczne dla graczy?

Okazuje się, że steamowa wersją Modern Warfare z 2009 roku padła ofiarą ataku, dzięki któremu możliwe było zaatakowanie komputerów graczy wirusem.

Activision i Infinity Ward podjęły decyzję o wyłączeniu tymczasowo serwerów steamowej wersji Modern Warfare 2. Powód nie padł w oficjalnej komunikacji, ale gracze podejrzewają, że powodem były ataki na lobby gry, które umożliwiały infekowanie komputerów graczy złośliwym oprogramowaniem.

Nie wszystkie lobby były niebezpieczne, ale jeśli gracz miał pecha, mógł trafić do zhackowanej “poczekalni", w której nasz komputer mógł paść ofiarą trojana Win32 Wacatac.B!ml. Został on prawdopodobnie stworzony właśnie po to, by używać go poprzez lobby Modern Warfare 2, a do jego napisania użyto prawdopodobnie jedną z dostępnych implementacji sztucznej inteligencji / modeli językowych, które pomagają w pisaniu skryptów.

Reklama

Na forum Steam można znaleźć analizę trojana, z której wynika, że każdy nieświadomy gracz, którego komputer zostanie zainfekowany, staje się automatycznie źródłem ataku wobec kolejnych osób. Innymi słowy, trojan na zdolność automatycznego replikowania się i infekowania kolejnych komputerów. Nic więc dziwnego, że twórcy Modern Warfare 2 oraz Activision zdecydowali się na tak szybkie i jednocześnie radykalne kroki, to znaczy wyłączenie serwerów.

Na chwilę obecną nie wiadomo dokładnie jakie jeszcze inne niebezpieczeństwa - poza samym faktem zainfekowania i replikacji dalej - czyhają na ofiary wirusa. Podejrzewa się, że przede wszystkim służy on do wyłudzania danych lub przejmowania zdalnej kontroli nad komputerem ofiary, ale na ten moment nie są to potwierdzone informacje. Bez względu na potencjalne konsekwencje, pamiętajcie, że instalacja antywirusa (oraz ewentualnie firewalla) to zawsze dobry pomysł.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Call of Duty | Infinity Ward | Activision
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy