Reklama

Reklama

Modern Warfare 2. Pierwszy sezon - premiera, bronie, tryby, nowi operatorzy

Rozgrzewka w Call of Duty: Modern Warfare 2 już za nami. Po dwóch tygodniach levelowania do 55 poziomu i odkrywania nowych broni przyszedł czas na długo wyczekiwaną aktualizację. Nadchodzi pierwszy sezon!

Data i godzina premiery pierwszego sezonu Call of Duty: Modern Warfare 2

Pierwszy sezon rozpocznie się 16 listopada o godzinie 19:00. Fani Warzone, którzy wyczekują premiery nowej wersji gry mogą pobierać battle royale już od 14 listopada.

Debiut nowego sezonu oraz całej jego zawartości dla posiadaczy konsol oraz PC powinien wiązać się z obszerną aktualizacją. Już od 19:00 będzie można zalogować się na serwer i zapoznać się ze wszystkimi nowościami.

Twórcy zapowiedzieli również, że 14 grudnia, w połowie sezonu, do Call of Duty: Modern Warfare 2 trafi aktualizacja Season 1 Reloaded.

Nowe bronie, mapy i operatorzy

Jak przystało na pierwszy sezon, do Call of Duty: Modern Warfare 2 trafi bardzo wiele nowej zawartości. Nadchodząca aktualizacja wprowadzi dwie nowe bronie (snajperkę Victus XMR oraz SMG BAS-P), jednego operatora (Zeus) oraz dwie mapy (Shoot House i Shipment). W trakcie sezonu dostaniemy z kolei jeszcze dwie kolejne bronie (AR Chimera i M13B) oraz dwóch operatorów (Klausa i Gaza).

Reklama

Pierwszy sezon będzie nie lada atrakcją dla fanów multiplayera. Shipment to oczywiście legenda w społeczności Call of Duty. Było to zawsze świetne miejsce do wbijania kamuflaży i zdobywania jak największej liczby punktów doświadczenia podczas eventów. Shoot House z kolei był jedną z najbardziej lubianych map Modern Warfare 2019 ze względu na swój rozmiar i szybkie tempo gry.

Operatorzy i nowe bronie, podobnie jak w przypadku poprzednich odsłon Call of Duty, będą częścią Battle Passa. Na poszczególnych poziomach nowej przepustki sezonowej będzie można zdobyć interesujące nas przedmioty.

Tryb Hardcore i Combat Record

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, pierwszy sezon przyniesie fanom Call of Duty: Modern Warfare 2 długo wyczekiwany debiut trybu Hardcore. W nowej odsłonie zmienił on nazwę na "Tier 1", ale podstawy trybu zostają te same. UI jest bardzo minimalistyczne, gracze mają znacznie mniej punktów zdrowia i trzeba mocno polegać na refleksie oraz słuchu.

Razem z pierwszym sezonem ma powrócić również Combat Record, czyli miejsce do podejrzenia swoich statystyk. Nie wiemy niestety, czy oznacza to powrót całego systemu koszar. Na ten moment Call of Duty: Modern Warfare 2 nie pozwala bowiem śledzić progresu bardzo wielu zadań.

Modern Warfare FC

Częścią pierwszego sezonu będzie ponadto event Modern Warfare FC. Dzięki niemu gracze będą mogli wcielić się w MW2 i Warzone w trójkę popularnych piłkarzy. 21 listopada do gry trafi Neymar, 25 listopada Paul Pogba, a 29 listopada Leo Messi. Każdego z nowych operatorów będzie można kupić przez określony czas w sklepie Call of Duty.

Nowy, oferujący dużo swobody Battle Pass

Ostatnią, znaczącą zmianą, którą przyniesie pierwszy sezon Call of Duty: Modern Warfare 2 jest Battle Pass. Przyjmie on tym razem formę podzielonej na sektory mapy. Zamiast odblokowywać jeden poziom po drugim, będziemy zdobywać tokeny, które wymieniamy na konkretne nagrody.

Gracze będą mieli dzięki temu większą swobodę w odblokowywaniu kosmetycznych przedmiotów i będą mogli zdecydować, w jakiej kolejności chcą zdobyć poszczególne nagrody. Activision nie zaprezentowało niestety wyglądu nowego Battle Passa, ale wprowadzone zmiany mogą oznaczać, że szybciej odblokujemy chociażby nowe bronie, na które do tej pory trzeba było czekać do 33 poziomu.

Najlepsze tematy

Reklama