Reklama

Modern Warfare 3: Gracze biją rekordy popularności multiplayera

Activision ujawniło statystyki z pierwszego tygodnia obecności Modern Warfare 3 na rynku.

Call of Duty: Modern Warfare 3 zostało wydane nieco ponad tydzień temu i z tej okazji Activision ujawniło kilka ciekawych statystyk, szczególnie jeśli chodzi o porównanie najnowszej odsłony serii z jej poprzedniczką.

Popularność Modern Warfare nie spada

Według Activision, gracze spędzają w grze więcej czasu niż w poprzedniej odsłonie - tyczy się to wszystkich trybów gry dostępnych w multiplayerze Modern Warfare 3. Najczęściej ogrywaną mapą jest Rust jeśli chodzi o ilość rozegranych godzin, a Terminal - według czasu spędzonego w grze. Jeśli chodzi o popularność, to najczęściej wybieraną w głosowaniach graczy jest Scrapyard.

Reklama

Kontrowersyjna kampania

Co ciekawe, zyskuje nie tylko multiplayer, ale również kampania dla pojedynczego gracza - i to pomimo często pojawiających się głosów, że jest niezwykle krótka. Był to jeden z powodów, dla których nie została oceniona tak wysoko jak kampania w Modern Warfare 2. Drugim powodem stojącym za surową krytyką trybu singleplayer są tak zwane otwarte misje. Zdaniem wielu, psują one klimat rozgrywki i wpływ opowiadanej historii, ale miały oferować graczom więcej okazji do zabawy i większy wybór, a co za tym idzie - sprawić, by gracze częściej wracali.

Brak wyników sprzedaży

Statystyki podane przez Activision opierają się przede wszystkim na średniej liczbie godzin spędzonej przez jedną osobę, nie ma więc odniesienia do łącznej liczby godzin spędzonych w grze. Activision nie podzieliło się tymi statystykami w żadnym ujęciu, podobnie jak nie ujawniono ile dokładnie do tej pory kopii gry udało się sprzedać. Wiadomo natomiast, że oceny gry były bardzo surowe. Ciężko natomiast powiedzieć czy regularne, niemal coroczne wypuszczanie nowej odsłony, miało jakiś (negatywny?) wpływ na sprzedaż.

Nadchodzące nowości

Niedawno gra otrzymała aktualizację, głównie mającą na celu poprawić stabilność trybu Zombie oraz poprawić błędy multiplayera. Sledgehammer Games ogłosiło również pojawienie się większych zmian, jak pasek staminy w trybach rozgrywki wieloosobowej. Już wkrótce, bo na początku grudnia, zacznie się pierwszy sezon Modern Warfare 3. Nadchodząca aktualizacja będzie zawierała m.in. integrację z Warzone, nowe mapy oraz kilka kolejnych aktualizacji dla trybu Zombie.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Call of Duty: Modern Warfare 3 | Activision Blizzard
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy