Reklama

Reklama

​Najpopularniejsze esportowe klipy i akcje na Twitchu w 2022 roku. Ranking

Przedstawiamy ranking najpopularniejszych klipów na Twitchu w 2022 roku. Krótkie filmy dotyczą konkretnych turniejów, spektakularnych akcji czy wywiadów, które przykuły uwagę innych. Na przestrzeni minionych dwunastu miesięcy zaprezentowane klipy zostały wyświetlone i obejrzane przez setki tysięcy entuzjastów sportu elektronicznego.

Udana kradzież w finale Worlds 2022

Piąte miejsce w rankingu należy do League of Legends, najbardziej znanego esportowego tytułu. Podczas decydującej mapy w wielkim finale mistrzostw świata Worlds 2022 doszło do nietypowej sytuacji. Drużyna DRX rozprawiała się z potworem Baron Nashor i kiedy już wszyscy myśleli, że im się to uda, to niespodziewanie reprezentant T1, Gumayusi, popisał się spektakularną akcja i "ukradł" zabójstwo swoim rywalom. Finalnie mistrzostwo i tak powędrowało do zawodników DRX z Korei Południowej.

Reklama

Klip wyświetlono ponad 220 tys. razy.

Krótka rozmowa o Ninjas in Pyjamas

Czwarte miejsce w tym zestawieniu trafia do Counter-Strike: Global Offensive. Bohaterem klipu jest Ludvig "Brollan" Brolin, który w jednym z przedmeczowych wywiadów podczas BLAST Premier: Fall Groups 2022 opowiada o dyspozycji, formie i przygotowaniach jego drużyny Ninjas in Pyjamas. Szwed nie kipi wielkim entuzjazmem podczas rozmowy z dziennikarzem. Finalnie jednak jego formacja zajęła premiowane miejsce w turnieju i otrzymała awans do rozgrywek Fall Finals, wzbogacając się jednocześnie o 17,5 tys. dol. W tych ostatnich rozgrywkach zespół "Brollana" zajął 3. miejsce.

Klip zanotował 254 tys. wyświetleń i uplasował się na czwartym miejscu w zestawieniu.

Język hiszpańsko-angielski

Na najniższym stopniu podium znalazł się już nieco zabawniejszy klip, który podbił serca zgromadzonych na transmisji widzów podczas turnieju ESL Pro League. Reprezentant drużyny ENCE, Alvaro "SunPayus" Garcia zapytany został przez reporterkę o to, czy nie ma problemów komunikacyjnych w języku angielskim w aktualnej międzynarodowej drużynie, której barwy reprezentuje, zważając na to, że wcześniejsze etapy kariery prowadził jedynie w hiszpańskich zespołach.

Hiszpan pierwsze zdania swojej wypowiedzi rozpoczął w swoim narodowym języku, wprawiając dziennikarkę w sporą dawkę konsternacji, po czym stwierdził, że jest to oczywiście żart i dokończył swoją wypowiedź już w języku angielskim.

Klip wyświetlono 311 tys. razy.

O mały włos od tragedii...

Drugi stopień podium po raz kolejny zajmuje sytuacja z Worlds 2022 - mistrzostw świata w League of Legends. Klip przedstawia ciekawą akcję, kiedy chińscy gracze z EDward Gaming dumnie rozprawiają się z Baronem Nashorem. Niepostrzeżenie do Nexusa tej formacji wkrada się jeden z zawodników DRX. Zabrakło dosłownie jednego uderzenia, by EDward Gaming w bardzo prosty sposób oddało i przegrało całą mapę.

Krótki film prezentujący tę akcję obejrzany został ponad 320 tys. razy.

Dziwny kadr kamery podczas IEM Rio 2022

Esportowy klip 2022 roku wędruje do... CS:GO i po raz kolejny mamy w tym przypadku do czynienia z zabawną sytuacją. W studio IEM Rio Major 2022 prezenterzy prowadzili wywiad z zawodnikiem Outsiders - Alekseiem "Qikertem" Golubevem i omawiali jeden z poprzednich rozegranych meczów.

Nagle w głębi pojawił się reprezentant fnatic, Freddy "KRIMZ" Johansson, którego kamera uchwyciła w niezręcznym momencie, kiedy to zawodnik przebierał się po jednym z meczów. Reakcja Szweda również zaskoczyła wszystkich zgromadzonych na transmisji.

Klip z zajścia obejrzano ponad 375 tys. razy i jest to najlepszy wynik jeśli chodzi o Twitcha i esportową tematykę w 2022 roku.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: ​League of Legends | CS:GO | twitch.tv

Reklama