Reklama

Najpopularniejsze i najbardziej kontrowersyjne trendy na Twitchu

Przez wiele lat istnienia serwis Twitch.tv wypracował sobie ogromną markę na rynku streamerskim. Do tej pory portal należący do grupy Amazon posiada niezachwianą pozycję, choć w ostatnim okresie witryna zmagała się z kilkoma większymi kontrowersjami, które nierzadko zahaczały również o skandale.

Twitch bazuje na ogromnej społeczności i widowni - na ten moment, nieosiągalnej przez żaden inny tego typu serwis. Nic więc dziwnego, że stanowi to ogromną pokusę dla wielu światowych twórców w walce o oglądalność i każdego widza. Z tej racji na Twitchu nierzadko rodzą się nowe trendy, które przeżywają swój naturalny cykl: rozkwit, szczyt i spadek.

Ostatnie lata na Twitchu obfitowały w wiele intrygujących, często kontrowersyjnych trendów. Które z nich odbiły się najszerszym echem?

Promowanie hazardu

Hazard stanowił jedno z najbardziej rozwojowych zjawisk na Twitchu w latach 2020-2022. Prawdziwym punktem zapalnym była oczywiście ruletka, często także blackjack, poker i inne gry hazardowe. Duzi i znaczący na platformie streamerzy otrzymywali rozmaite kontrakty na linii twórca - kasyno online.

Reklama

Oczywiście podstawowym warunkiem umowy było promowanie konkretnego kasyna poprzez uczestniczenie w grach podczas transmisji na żywo. Głośno zrobiło się o sprawie amerykańskiego streamera działającego pod pseudonimem "Mizkif". Miał on otrzymywać 35 tys. dolarów za godzinę "zabawy" z hazardowymi grami.

Spekulowało się wówczas, że inni giganci Twitcha, tacy jak m.in. Adin Ross czy "xQc" mogli być jeszcze sowiciej wynagradzani. Hazard budził wiele wątpliwości w największym serwisie streamerskim na świecie. "Streamerzy muszą przestrzegać wszystkich obowiązujących przepisów lokalnych, krajowych i międzynarodowych" - podkreślali właściciele portalu.

Finalnie Twitch zdecydował się całkowicie rozprawić z hazardem. Zaostrzono przepisy związane z tym zjawiskiem, a twórcom postawiono sprawę jasno: w serwisie nie będzie możliwości promowania wszelkich aktywności hazardowych za pieniądze.

Transmisje basenowe

Wcale nie mniejszą furorę na Twitchu wygenerowało inne zjawisko - tzw. transmisje basenowe. W skrócie rzecz ujmując, streamy te opierały się na kąpielach w specjalnie przygotowanych wannach, gumowych dmuchanych basenach i jacuzzi.

W momencie szczytowym Twitch zalany był od dołu do góry tego typu transmisjami, które cieszyły się wręcz niesamowitą popularnością, przyciągając kolejne rzesze oglądających. Po jakimś czasie włodarze platformy zdecydowali się nawet na stworzenie osobnej dedykowanej kategorii do tego typu transmisji.

Na czym polegał fenomen transmisji basenowych? Przede wszystkim na tym, że streamerki nadawały w noszącej znamiona erotyzmu scenerii, często będąc przy tym skąpo ubranymi. Niewinne transmisje bardzo szybko przybierały dziwny obrót np. streamerki kusiły się o wykonywanie sugestywnych ruchów różnymi częściami ciała.

Na basenowych transmisjach wybiło się wiele kobiecych osobistości. Największymi gwiazdami, które promowały tego typu aktywności były: Kaitlyn "Amouranth" Siragusa oraz streamerka działająca pod pseudonimem "Indiefoxx".

Topless, czyli próba ominięcia regulaminu platformy

Najświeższym trendem, który odbił się szerokim echem na Twitchu i cieszył się wzmożoną popularnością już w samej końcówce 2023 roku była tzw. meta topless. Trend ten wznosi się na jeszcze wyższe pokłady kreatywności ze strony streamerek, które w skrzętny sposób próbują ominąć restrykcyjny regulamin platformy.

Otóż wszystko opiera się na tym, że są to potencjalnie nagie transmisje prowadzone w bardzo nietypowy sposób. Prawdopodobnie streamerka o pseudonimie "Morgpie" była pierwszą osobą, która zaczęła promować ten dziwny trend.

Kobieta podczas transmisji skierowała kadr kamery na swoje górne partie sylwetki, kończąc w połowie piersi. Nie było jednak widać nadmiernej golizny, ponieważ intymne miejsca nie zostały umieszczone w kadrze. Transmisja przybierała dziwny obrót w momencie, gdy "Morgpie" zaczęła wykonywać sugestywniejsze ruchy i podskoki.

Klipy z tym zajściem bardzo szybko rozlały się po całej sieci, więc bez wątpienia w mgnieniu oka dotarły do osób zarządzających Twitchem.

ASMR

W momencie, kiedy basenowe transmisje straciły nieco na znaczeniu na Twitchu, do gry zaczęła wchodzić nowa moda. Były to transmisje ASMR prowadzone zazwyczaj przez kobiece osobistości - w obcisłych bądź skąpych ubraniach.

ASMR (ang. autonomous sensory meridian response) to pewne zjawisko określane jako przyjemne mrowienie w okolicy: głowy, szyi i w innych miejscach ciała wywoływane przez bodźce wizualne, dotykowe i słuchowe np. bezpośrednio poprzez charakterystyczny szept, szelest czy po prostu specyficzny dotyk.

Co więc zaczęły robić znane i popularne streamerki, kiedy basenowe transmisje przechodziły do lamusa? Wyposażały się w specjalne przeznaczone do tego mikrofony po to, by za pomocą swojego głosu uskuteczniać praktyki ASMR na swoich streamach. Omawiane transmisje miały i nadal mają swoją wierną publiczność, choć nigdy nie tak dużą jak nacechowane mocniejszą dawką erotyzmu transmisje basenowe.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Twitch | streaming | Amouranth
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy