Reklama

Nowe Call of Duty może trafić na konsole poprzedniej generacji

​Pojawiła się plotka, według której przyszłoroczne Call of Duty może się pojawić nie tylko na nowych, ale też starszych konsolach, mimo ich leciwego już wieku.

Przyszłoroczne Call of Duty trafi na konsole poprzedniej generacji? To byłaby doskonała wiadomość dla ich posiadaczy, mimo, iż Activision mocno stara się wzmocnić engine graficzny serii. Na ten moment nie ma jeszcze żadnych informacji o nowej grze w serii, ale wydaje się mało prawdopodobne, żeby gracze musieli czekać na nową odsłonę serii mieli czekać kolejny rok.

Reklama

Zwykle nowe Call of Duty pojawiały się co rok - od edycji 2005 - a seria jako taka jest jedną z najpopularniejszych na świecie. Najnowsza odsłona, Modern Warfare 2, okazała się być gigantycznym sukcesem, znacznie wyprzedzając poprzednie edycje jeśli chodzi o liczbę sprzedanych egzemplarzy. Nic więc dziwne gdyby okazało się, że kolejna gra już powstaje, a jej premiera jest zaplanowana na 2024 rok.

Natomiast plotka o premierze na konsolach poprzedniej generacji pojawiła się za sprawą Toma Hendersona, czyli dość wiarygodnego źródła. Jej źródłem mają być dokumenty, jakie wyciekły prosto z firmy. Wielu graczy spodziewało się, że seria zniknie ze starszych urządzeń, ale z drugiej strony - popularność konsol starej generacji nadal jest gigantyczna, a wielu graczy nadal nie mogło kupić nowych urządzeń bo po prostu nie było ich w sklepach.

Dodatkowym potwierdzeniem plotki może być informacja, że niezależnie od dewelopera, kolejne edycje gry wychodzą na tym samym silniku. Kiedyś każdy twórca pracujący nad kolejnymi odsłonami gry musiał pracować nad swoją wersją silnika, ale teraz tworzenie kolejnych gier stało się nieco łatwiejsze i bardziej płynne. To znacznie ułatwiłoby dostarczenie nowego Call of Duty na poprzednie generacje konsol i uczyniło je mniej pracochłonnym.

Dominacja serii Call of Duty jest jedną z największych w ciągu ostatnich lat i nic nie wskazuje na to, żeby seria miała gdzieś “zniknąć". Natomiast stała się przedmiotem (a może orężem?) walki pomiędzy Microsoftem a Sony, w sprawie przejęcia Activision przez MS. Microsoft co prawda kilkakrotnie próbował na różne sposoby zawierać ugody oraz zapewniać Sony o swoich intencjach, włącznie z umożliwieniem Sony umieszczenia kolejnych gier CoD w bibliotece PS Plus. Natomiast na chwilę obecną przyszłość całej umowy stoi pod ogromnym znakiem zapytania.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Call of Duty | Activision

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy