Reklama

Reklama

​Nowy bohater Overwatch 2 jest kluczem do nowego rozdziału

Nowy bohater klasy Tank pojawi się w Overwatch 2 szóstego grudnia.

Jednym z elementów finałów Overwatch League była prezentacja nowego bohatera. Ramattra to Omnik zradykalizowany przez Kryzys Omników - wojnę, która stała się bezpośrednią przyczyną stworzenia formacji Overwatch

Jednak, zamiast dołączyć do Agentów Overwatch, Ramattrę bardziej interesuje własna sprawiedliwość, przez co wchodzi on w konflikt z organizacją. Jak mówi oficjalna notka o nowej postaci, historia Ramattry jest skomplikowana, a jego nadrzędnym celem jest ochrona pobratymców, ale nadal nie wie on jaka będzie tego cena.

Reklama

Nowe możliwości

Póki co nie znamy jeszcze pełnego spektrum możliwości nowej postaci, ale potwierdzono już, że będzie to postać klasy Tank, podobna w działaniu jak D.Va. Ramattra będzie miał dwie postaci - Omnika oraz Nemesis. W formie Omnika bohater jest skoncentrowany na atakach o dalekim zasięgu i ochronie swojego zespołu za pomocą barier, ale po aktywowaniu formy Nemesis, zamienia się w maszynę do zabijania, zdolną do wycięcia w pień przeciwników o niskim poziomie energii. Blizzard zapowiada, że Ramattra najlepiej będzie się sprawdzać walcząc u boku bohaterów takich jak Lucio, którzy mogą go wspierać leczeniem i mobilnością.

Nawiązania do Overwatch 1

Warto też wspomnieć o powiązaniach nowej postaci z bohaterami znanymi od pierwszej części. Podobno Omnik był kiedyś blisko związany z Zenyattą - to Ramattra sprowadził Zenyattę do klasztoru Shambali gdzie stali się sobie bliscy niczym bracia. Jednak Zenyatta postanowił się skupić na budowaniu harmonii i znalezieniu sposobu na współistnienie ludzi i Omników, natomiast Ramattra przez swoje traumy wybrał inną ścieżkę i tak zakończyła się znajomość tych dwóch postaci.

Początki trybu PvE?

Blizzard podczas prezentacji nowej postaci, wspomniał też krótko o tym, jak istotna jest ona z punktu widzenia dalszego rozwoju gry. Póki co przedstawiciele studia nie chcieli się wdawać w szczegóły, ale zapowiedzieli, że Ramattra to początek odpowiedzi na niektóre pytania o fabułę w Overwatch 2, a co za tym idzie - pierwszy ruch w kierunku trybu PvE. Relacje Omników z ludźmi są jednym z poważniejszych źródeł napięć w serii. Ramattra może tutaj wejść w jakąś dużą rolę gdy sytuacja przekroczy punkt krytyczny.

Jak zdobyć nową postać?

Nowa postać ma trafić do gry na początku 2. sezonu, 6 grudnia tego roku. Ci, którzy zdecydowali się na zakup przepustki bitewnej dla 2. sezonu, otrzymają dostęp do nowej postaci od razu, natomiast dla pozostałych będzie to nagroda za dotarcie do poziomu 55. Jeśli chodzi o plany by zmienić to, przy jakim poziomie odkrywane są nowe postaci, jedyną odpowiedzią było póki co, że zespół pracujący nad grą stale się temu przygląda, ale póki co żadne zmiany nie są planowane. Przypomnijmy, że grind, niezbędny do odkrywania nowych bohaterów “za darmo" był jednym z najczęściej krytykowanych aspektów przez społeczność zebraną wokół gry.

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy