Reklama

Reklama

Fani Overwatch 2 domagają się zmian w postaciach dla roli supporta

Coraz większe grono graczy Overwatch 2 domaga się zmian w supportach - między innymi większej liczby bohaterów dla tej roli.

Jeśli Waszą ulubioną rolą w Overwatch 2 jest support, być może w ostatnim czasie odczuliście znużenie rozgrywką. Support powinien być cennym elementem każdej drużyny, ale do tego niezbędne jest by Blizzard dodał więcej, bardziej różnorodnych postaci pełniących tę funkcję. Bez tego gra ciągle tą samą postacią może w końcu większości graczy się znudzić.

Zespoły w Overwatch, zarówno pierwszej, jak i drugiej części, zawsze składały się z pięciu graczy - dwóch DPS-ów, dwóch wspierających oraz jednego tanka. Aktualnie do wyboru jest 17 bohaterów do roli DPS-a, ośmiu do roli supporta i dziesięciu tanków. Nic dziwnego, że na nowo rozgorzała dyskusja, dlaczego między klasami jest taki rozstrzał. Powstał nawet dedykowany wątek na Reddicie, który znajdziecie pod tym adresem.

Reklama

Gracze skarżą się w nim między innymi na to, że często wybór supporta zostaje jeszcze dodatkowo zawężony - inni bohaterowie niejako dyktują jaki wspierający powinien uzupełnić skład. Rozwiązaniem problemu, zdaniem niektórych, byłoby dodanie kolejnych trzech supportów - dzięki temu rola ta powinna zyskać dawną atrakcyjność. Z ośmioma postaciami tej klasy do wyboru rozgrywka zbyt szybko się nudzi. Co prawda nikt nie mówi, że aktualny line-up postaci tej klasy jest nudny, bo przecież każda działa w inny sposób, ale jeśli mecz wymaga obecności dwóch wspierających, to zaczynają się problemy.

Niestety, jeśli czekacie na reakcję ze strony Blizzarda, musicie uzbroić się w cierpliwość. Twórcy już oficjalnie potwierdzili, że nowa postać będzie kolejnym tankiem, jednocześnie zdradzając, że będzie to ktoś, kogo gracze już dobrze znają. Póki co więc marzenia o kolejnym wspierającym można odłożyć na półkę, przynajmniej na jakiś czas. 

Najlepsze tematy

Reklama