Reklama

Reklama

​Outsiders zwycięzcą IEM Rio Major 2022. Drużyna zgarnia 500 tys. dolarów!

Pierwszy historyczny turniej w Counter-Strike: Global Offensive rangi Major w Brazylii dobiegł końca. Po wielkim finale IEM Rio 2022 laureatem rozgrywek została rosyjska drużyna Outsiders. Zawodnicy wzbogacili się o okrągłe 500 tys. dolarów z całej puli.

Brazylia zakochana w Counter-Strike'u

IEM Rio Major 2022 z całą pewnością przejdzie do historii. Pierwszy, inauguracyjny turniej najwyższej rangi finalnie rozegrany został w Brazylii. Profesjonalna scena Counter-Strike’a w tym regionie w ostatnich sześciu latach poczyniła niesamowity postęp. Bodźcem napędowym w rozwoju były świetne występy i dominacja Luminosity Gaming (następnie SK Gaming).

To właśnie "FalleN" i spółka zbudowali prawdziwy brazylijski dream team, który dał podwaliny do dalszego progresu innych formacji z Brazylii. Fani profesjonalnego CS’a z tego kraju musieli jednak poczekać, aż ich marzenie o realizacji i organizacji turnieju rangi Major w Rio de Janeiro się zmaterializuje.

Reklama

Pierwsze plany wcielenia pomysłu w życie pojawiły się już dwa lata temu. Niestety ze względu na warunki pandemiczne związane z koronawirusem, turniej nie mógł się w tym czasie odbyć. Finalnie IEM Rio Major zorganizowano w listopadzie tego roku. Od samego początku widać było, że brazylijscy entuzjaści esportu są bardzo głodni wrażeń związanych z możliwością partycypowania na żywo w tak dużym wydarzeniu.

Licznie zgromadzona na meczach publiczność skandowała i dopingowała swoich rodaków (FURIA), a scena zlokalizowana w samym centrum areny sprawiała, że momentami nie dało się zaprzeczyć, że mamy do czynienia z największym wsparciem i dopingiem kibiców w sporcie elektronicznym.

Festiwal niespodzianek od samego początku

Same rozgrywki przyniosły sporo niespodzianek i sensacji na samym już początku. W bardzo wczesnej fazie z bilansem trzech porażek bez wygranej z turniejem pożegnało się FaZe Clan, czyli ekipa, która wskazywana była jako jeden z kilku faworytów do triumfu.

Bardzo niskie miejsce zajęło również Vitality, formacja zajmująca obecnie pierwsze miejsce w rankingu drużyn CS:GO. Sensacyjne początkowe wyniki i eliminacje faworytów dodatkowo podsycały emocje całego turnieju.

Jeśli chodzi o polski akcent, to niestety ENCE z Pawłem "dychą" Dycha odpadło już na fazie grupowe. Międzynarodowy skład radził sobie jednak całkiem dobrze. Po porażce z FURIĄ, ENCE rozgromiło Bad News Eagles. Kolejna porażka przytrafiła się z fnatic, ale drużyna natychmiastowo zrehabilitowała się spektakularnym zwycięstwem z Vitality. Mecz o awans do fazy pucharowej z MOUZ niestety dla ENCE, nie przyniósł pozytywnego rozwiązania. Po ciekawym spotkaniu to rywale "dychy" okazali się lepsi i zwyciężyli 2 do 1.

Outsiders triumfuje na IEM Rio Major 2022!

Fantastyczny rajd zwieńczony kapitalnym zwycięstwem w wielkim finale turnieju zaliczyło Outsiders. Przypomnijmy, że zespół rywalizował już od fazy pretendentów, więc miał niesamowicie długą drogę do przebycia. Rosjanie gładko awansowali do głównej części turnieju, legitymując się wynikiem 3 zwycięstw i 1 porażki.

W ćwierćfinale Dzhami "Jame" Ali i spółka trafili na znacznie niżej notowane fnatic. Zgodnie z przewidywaniami, Outsiders nie miało żadnych problemów w demonstracji tego, kto jest na ten moment lepszy.

Zdecydowanie więcej emocji przyniósł półfinał. Tutaj Rosjanie zderzyli się z drużyną MOUZ. Do rozstrzygnięcia meczu potrzebne były aż trzy mapy. Outsiders po raz kolejny popisało się kapitalną dyspozycją, co pozwoliło drużynie zameldować się w wielkim finale.

Starcie finałowe między Outsiders a Heroic to taki rodzaj meczu, którego na tym etapie nikt nie spodziewał się przed rozpoczęciem całego turnieju. Niestety ostatni mecz rozgrywek nie porwał kibiców i nie przyniósł zbyt wiele emocji. Rosjanie ze swoimi rywalami rozprawili się na dwóch planszach.

Ostatecznie to Outsiders sięgnęło po cenne trofeum IEM Rio Major 2022. Na konto drużyny wpadło okrągłe 500 tys. dol. z całej puli 1,25 mln dol. Heroic również nie ma na co narzekać, bowiem wzbogaci się o 175 tys. dolarów. Zawodnikiem turnieju wybrany został Dzhami "Jame" Ali.

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy