Reklama

Overwatch 2 - fani strzelanki chcą powrotu popularnego trybu

Tymczasowe nowości wprowadzone do Overwatcha 2 z okazji kolejnej rocznicy spotkały się z niemałym entuzjazmem. Szczególną popularnością cieszy się powrót trybu Assault.

Chociaż zdaniem wielu graczy Overwatch 2 nie wprowadził zbyt wielu znaczących zmian względem swojego poprzednika, kilka z nich wciąż wzbudziło sporo kontrowersji. Największą z nich było oczywiście przejście z 6v6 na 5v5. Każda drużyna potrzebuje teraz wyłącznie jednego tanka, co uczyniło DPS-y i supportów dużo bardziej użytecznymi.

Blizzard zdecydował się również wprowadzić nieco świeżości do puli trybów gry Overwatcha. Zrezygnowano z trybów Assault, potocznie nazywanych przez większość graczy "2CP". Na tych mapach drużyny na atak oraz obronę. Zadaniem tej pierwszej było przejęcie po kolei dwóch wyznaczonych punktów w jak najkrótszym czasie.

Reklama

Dzięki Anniversary Event, który trafił niedawno do Overwatcha 2, powróciło kilka znanych i lubianych trybów gry. Gracze mogli znów spróbować swoich sił w Winter Wonderland albo Battle for Olympus. Wśród tymczasowo wprowadzonych nowości znalazły się właśnie mapy Assault, co pozytywnie zaskoczyło wielu fanów.

W związku z tą decyzją na subreddicie Overwatcha 2 trwa aktualnie dyskusja na temat trybu 2CP. Część graczy na tyle zatęskniła za tymi mapami, że chciałaby permanentnego wprowadzenia ich do puli trybów Arcade. Sporą popularnością cieszy się również komentarz sugerujący dodanie do 2CP standardowego podziału na role, podobnie jak w Quick Play i Competetive.

Niektórzy gracze poszli nawet o krok dalej i stwierdzili, że Assault jest znacznie lepsze od trybów pokroju Control, Flashpoint czy Push, które są częścią rankingowej strony Overwatcha 2. Assault nie był zbyt lubiany w pierwszym Overwatchu, ale przejście na 5v5 najwyraźniej zmienił podejście wielu fanów.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Overwatch 2 | Blizzard Entertainment
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy