Reklama

PGL Major Copenhagen 2024 w statystykach i liczbach. Padł rekord?

Pierwszy turniej rangi Major zorganizowany w grze Counter-Strike 2 to już historia. Jak prezentują się najważniejsze liczby związane z tymi zawodami. Zapraszamy na krótkie statystyczne podsumowanie rozgrywek.

PGL Major 2024 w stolicy Danii rozegrany został w dniach od 21 do 31 marca. Były to pierwsze zawody najwyższej i najbardziej prestiżowej rangi Major w strzelance Counter-Strike 2. Łącznie pula nagród wyniosła zawrotne 1,25 mln dolarów. Do rywalizacji o najcenniejsze trofeum przystąpiło 16 drużyn.

Emocjonujące finałowe spotkanie odbyło się w minioną niedzielę. W szranki stanęły dwie formacje - FaZe Clanu oraz Natus Vincere, które okazały się najlepszymi ekipami na przekroju całych zawodów. W wielkim finale lepszą dyspozycję zaprezentowało Na’Vi, które sięgnęło po zwycięstwo rezultatem 2 do 1. Zawodnicy wzbogacili się o okrągłe pół miliona dolarów. Do FaZe powędrowało z kolei 170 tys. dolarów.

Reklama

Najlepszym zawodnikiem meczu został Justinas "jL" Lekavicius, 24-letni Litwin może pochwalić się ratingiem na poziomie 1,22. Jest to pierwsza nagroda MVP w historii jego całej profesjonalnej kariery... i od razu na turnieju rangi Major.

W piątce najlepszych graczy PGL Major 2024 pod względem ratingu widnieje jeszcze "m0NESY" z G2, "donk" ze Spirit, a także "Brollan" oraz "torzsi", reprezentanci MOUZ i "Ax1Le", członek Cloud9.

Turniej w Kopenhadzie może pochwalić się szczytową oglądalnością na poziomie przeszło 1,84 mln widzów. Patrząc na przekrój wszystkich turniejów rangi Major w Counter-Strike’u minione zawody plasują się na 3. miejscu najpopularniejszych turniejów. Nadal prym wiedzie PGL Major Sztokholm 2021 z imponującym wynikiem 2,74 mln widzów.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Counter-Strike
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy