Reklama

Platforma Twitch korzysta ze sztucznej inteligencji? Cel może być tylko jeden

Coraz więcej pojawia się przesłanek głoszących, iż Twitch wykorzystuje technologię sztucznej inteligencji do usprawniania swoich botów, które mają za zadanie permanentnie banować użytkowników tego portalu.

Sztuczna inteligencja otacza nas coraz mocniej. W Internecie w ostatnich miesiącach zaroiło się od licznych przeróbek: muzycznych, filmowych, a także głosowych, które zaprojektowane zostały z wykorzystaniem AI. Technologia weszła w taki poziom zaawansowania, że czasami niemożliwe jest odróżnienie fikcji od rzeczywistości.

W praktyce sztuczną inteligencję można wykorzystać na wiele rozmaitych sposobów. Ostatnie spekulacje głoszą, że największy na rynku serwis streamerski Twitch wykorzystuje system do lepszego i sprawniejszego działania funkcji automatycznego karania użytkowników witryny.

Reklama

Na forum Twitcha pojawił się intrygujący wątek rzucający nieco więcej światła na ten aspekt. Jego autor zasugerował, że ukryty AutoMod AI platformy jest w stanie samoczynnie banować użytkowników za niewłaściwe słowa wypowiedziane przez nich. Wystarczy, że napiszemy coś, co zahacza o granice etyki i przyzwoitości - w konsekwencji możemy pożegnać się z naszym kontem. Permanentnie. I to bez ingerencji człowieka w cały ten proces banowania.

W ostatnim czasie rozgorzała dyskusja na temat tego, że na Twitchu doszło do banicji bardzo wielu kont. "Liczba osób, które w ciągu ostatniego półtora tygodnia widziałem fałszywie zablokowanych, jest szalona" - czytamy na forum jeden z wpisów. Wszystko to zaczyna się nawarstwiać i o ile faktycznie ktoś zasłużył na ukaranie - nie ma w tym nic złego.

Problem rodzi się wtedy, gdy dany użytkownik rzuca w eter jawny żart, który następnie potraktowany jest przez sztuczną inteligencję w osobliwy sposób - wtedy może nie być już dobrego wyjścia z tej sytuacji...

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: twitch.tv
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy