Reklama

Hikaru Nakamura zadziwił cały szachowy świat podczas transmisji na żywo

Hikaru Nakamura to nie tylko wybitny arcymistrz w szachach, ale także streamer, którego na Twitchu i Kicku oglądają setki tysięcy osób. W ostatnim czasie wokół Amerykanina narosło sporo kontrowersji, co do których odniósł się... w najlepszy możliwy sposób.

Hikaru Nakamura to najchętniej oglądany szachista w serwisach streamingowych. Największą popularnością rzeczony twórca cieszył się, kiedy w Internecie pojawił się olbrzymi szał na serial "Gambit Królowej". Od tego tak naprawdę wszystko się zaczęło, a Nakamura zaczął notować na swoich transmisjach zawrotne liczby oglądających.

Pierwotnie arcymistrz szachowy nadawał w najpopularniejszym serwisie tego typu - Twitch. W marcu bieżącego roku Amerykanin podpisał niewyłączny kontrakt z konkurencyjną platformą Kick. Obecnie poczynania Nakamury można oglądać zarówno na jednej, jak i na drugiej witrynie.

Reklama

Na początku tego miesiąca szachista pobił rekord wszechczasów na popularnej platformie szachowej Chess.com, notując ranking na poziomie 3336 w wariancie Blitz. Miało to miejsce w okresie, kiedy Amerykanin wygrywał grę po grze, finalnie zgarniając aż 15 zwycięstw z rzędu. Chwilę później sporo zamętu w szachowym świecie zasiał rosyjski arcymistrz Władimir Kramnik, sugerując, że Nakamura najprawdopodobniej oszukiwał i używał nielegalnych programów.

Amerykański arcymistrz odpowiedział na to w najbardziej dobitny sposób. Podczas transmisji realizowanej 23 listopada na Kicku, Nakamura ruszył z kolejną passą wygranych w szachach błyskawicznych. Zgarniając zwycięstwo po zwycięstwie 35-latek w rezultacie sięgnął po aż... 43 wygrane partie typu blitz.

Ten oszałamiający wynik odbił się szerokim echem w społeczności szachowej. Fani Nakamury nie kryli wielkiego entuzjazmu. Pojawiło się też sporo gratulacji od innych szachowych arcymistrzów i streamerów związanych z tą dyscypliną.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Twitch
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy