Reklama

Popularna streamerka Pokimane porównała zarobki z Twitcha i YouTube'a

W debatach związanych z branżą streamingową bardzo często pojawia się motyw generowania przychodów. Nie da się ukryć, że największe gwiazdy w tym sektorze gratyfikowane są dosyć sowicie. Wg. kanadyjskiej gwiazdy Imane "Pokimane" Anys, YouTuberzy mają jedną kluczową przewagę nad twórcami działającymi na Twitchu.

W ostatnich latach przemysł streamingowy mocno się rozwinął. Z prowadzenia regularnych transmisji na żywo można uczynić własny pomysł na życie, dodatkowo nierzadko również bardzo dochodowy. Na rynku mamy kilka prominentnych serwisów do tego rodzaju działalności.

Wspomnieć należy o tym największym - Twitchu, którym dowodzi grupa Amazon. Od dosyć dawna ważnym graczem na rynku jest również YouTube (Gaming), a coraz silniej łokciami przepycha się też Kick należący do kryptowalutowego kasyna Stake.com.

Reklama

W jednym z ostatnich materiałów na łamach naszego serwisu pochyliliśmy się nieco nad zarobkami mniejszych i tych największych gwiazd streamingowych. Nie brakło odniesień do prawdziwych przychodów konkretnych twórców działających w sieci.

Na łamach podcastu popularna kobieca gwiazda Twitcha Pokimane rozszerzyła jeszcze ten wątek. Wg. Kanadyjki z marokańskimi korzeniami Twitch i YouTube to dwie najbardziej dochodowe platformy, z czego w dłuższym terminie ten drugi serwis wychodzi zwycięsko w bezpośredniej konfrontacji.

Warto w tym miejscu dodać, że Pokimane prowadzi swoją aktywność w sieci niemal na wszystkich platformach. Największą popularność 27-latce przyniósł Twitch, ale równolegle działa ona również m.in. na Instagramie i na TikToku.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: twitch.tv | YouTube | Pokimane