Reklama

Powraca słynny ukraiński organizator turniejów w grze Counter-Strike

Po blisko sześciu latach absencji na CS’owym rynku z przytupem w 2025 roku powróci StarLadder, firma zajmująca się organizacją dużych turniejów w grze Counter-Strike: Global Offensive. Właściciele marki ogłosili plany na najbliższe dwa lata - a te są bardzo ambitne.

StarLadder to firma pochodząca z Ukrainy, posiadająca swoją główną siedzibę w Kijowie. Podmiot prężnie na esportowej scenie działał przez wiele lat organizując turnieje w grze CS:GO od Valve. W turniejach StarLaddera brała jeszcze udział legendarna Złota Piątka z polskiego Virtus.pro, co tylko poświadcza o tym, że marka ma swoją bogatą historię.

Firma organizowała zawody w ramach StarSeries & i-League, StarLadder StarSeries czy StarLadder ProSeries. W 2019 roku w stolicy Niemiec odbyły się rozgrywki StarLadder Berlin rangi Major, czyli najwyższym możliwym statusem w ekosystemie Counter-Strike’a.

Reklama

Ten sam rok był, jak się okazało, ostatnim przed bardzo długą przerwą dla tego ukraińskiego organizatora turniejów. StarLadder od 2019 roku aż do teraz nie był inicjatorem żadnych rozgrywek w taktycznej esportowej strzelance od Valve. Teraz jednak się to zmienia. Firma ogłosiła, że powraca do czynnej organizacji zawodów w Counter-Strike 2 w latach 2025-2026.

Przewidziano przynajmniej cztery turnieje pod szyldem StarSeries. W każdym z nich weźmie udział 16 drużyn. Oczywiście rozgrywki zaoferują konkretną pulę nagród finansowych i poprzedzone zostaną odpowiednimi kwalifikacjami dla drużyn chcących rywalizować w głównej części zawodów.

Harmonogram wydarzeń prezentuje się następująco:

  • Sezon 19: 26 maja - 1 czerwca 2025 r.
  • Sezon 20: 12 września - 21 września 2025 r.
  • Sezon 21: 25 maja - 31 maja 2026 r.
  • Sezon 22: 11 września - 20 września 2026 r.

Co skłoniło StarLaddera do ponownego wejścia w świat Counter-Strike’a? "Za kryterium wejścia w nową erę uznajemy znaczny wzrost liczby profesjonalnych zespołów. Powinna się do tego przyczynić duża liczba turniejów, z nowymi zasadami licencyjnymi CS2" - przekazała firma w komunikacie.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Counter-Strike
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy