Reklama

Problemy Counter-Strike 2. Gracze publikują ogrom negatywnych recenzji

Oficjalny debiut Counter-Strike 2, bezpośredniego następcy kultowego Counter-Strike: Global Offensive mocno podzielił społeczność związaną z tą serią strzelanek. Nowa gra nie zaliczyła najlepszego debiutu, a owocem tego jest fala napływających negatywnych komentarzy na Steamie.

Zapowiedzi Valve związane z CS 2 były naprawdę obiecujące. Otrzymaliśmy zapewnienia o lepszą stabilność serwerów (przejście z tickrate na subtick), doczekaliśmy się poprawek wizualnych związanych z animacjami, co także skorelowane jest z silnikiem Source 2 w nowej produkcji. Finalnie kilka kluczowych mechanik doczekało się "usprawnienia".

Trwające kilka miesięcy testy beta spolaryzowały fanów CS’a. Jedni chwalili wszystkie te zmiany, inni niestety publicznie dzielili się swoimi wątpliwościami. Chociaż Counter-Strike 2 może pochwalić się wynikiem ogólnym 88% pozytywnych recenzji, o tyle w ostatnim miesiącu współczynnik ten wyniósł zaledwie 71%.

Reklama

Na Steamie zaroiło się od masy negatywnych ocen gry. Te dotyczą przede wszystkim braku stabilności w nowej produkcji od Valve. Gracze uskarżają się na problemy z optymalizacją - nawet na mocnych jednostkach strzelanka potrafi zaliczać regularne spadki klatek na sekundę. Według fanów grafika nie poprawiła się na tyle względem CS:GO, by miewać aż tak gigantyczne kłopoty sprzętowe.

Gorzkie komentarze dotyczą także oszustów, którzy już zdążyli wejść do świata Counter-Strike 2, by psuć zabawę uczciwym jednostkom. Przypomnijmy, że CS 2, podobnie jak CS:GO, jest darmową grą, co bez wątpienia sprzyja wszelkim nieuczciwym działaniom ze strony graczy.

Przed twórcami z Valve jawi się sporo pola do pracy i poprawy tego, co oferuje jak na razie Counter-Strike 2. Być może w bliskiej przyszłości uda się rozwiązać te najbardziej kluczowe problemy...

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Counter-Strike 2 | Valve
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy