Reklama

Reklama

​Profesjonalny gracz CoD Mobile skazany na 14 lat więzienia za morderstwo

Guilherme Alves Costa znany pod esportowym pseudonimem jako Flash Asmodeus został skazany na 14 lat więzienia. 18-latek zamordował swoją o rok starszą koleżankę, którą chwilę wcześniej poznał w grze Call of Duty Mobile.

Młody esportowiec skazany za morderstwo

O sprawie pierwszy raz usłyszeliśmy pod koniec lutego ubiegłego roku. Do sieci wypłynęły nawet makabryczne filmy z udziałem nastoletniego mordercy. Potrzebne było półtora roku, by sąd w Sao Paolo uznał Guilherme Alvesa Coste winnego wszystkich zarzucanych mu czynów i skazał go na 14 lat pozbawienia wolności.

Poznali się w Call of Duty Mobile

18-letni Brazylijczyk rozwijał swoją esportową karierę w grze Call of Duty Mobile. Tam poznał nastolatkę - Ingrid Oliveirę Bueno da Silvę, która również akcentowała swoją obecność w świecie sportu elektronicznego.

Reklama

Sprawca zwabił rok starszą koleżankę do swojego domu w Sao Paolo, po czym dokonał na niej prawdziwej rzezi przy użyciu miecza - podaje Mirror. Zwłoki nastolatki leżące w kałuży krwi sfilmował, a makabryczny film spotęgowany został jeszcze śmiechem napastnika. W brzuch zmarłej miał być wbity miecz, który posłużył jako docelowe narzędzie zabójstwa.

Następnie klip z tych mrożących krew w żyłach scen wysłał do swoich znajomych, z którymi partycypował w rozgrywkach Call of Duty. Pytany przez policje o motywy zabójstwa odpowiedział krótko: "Chciałem to zrobić".

18-latek zostawił za sobą 52-stronnicowy manifest o tytule "Meu Dicionario", czyli w wolnym tłumaczeniu "Mój słownik". Raport policji ujawniły, że młody Brazylijczyk planował "atak na chrześcijaństwo".

Psychiatra współpracujący z prawnikami przyznał, że Alves Costa posiada osobowość dyssocjalną i cierpi na uporczywe zaburzenia urojeniowe.

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy