Reklama

Rewolucja w PUBG: Battlegrounds. Potężna aktualizacja już w grze

Do świata PUBG: Battlegrounds przywędrowała właśnie nowa aktualizacja sygnowana numerem 29.1. Jest to pierwszy rewolucyjny krok w świecie popularnej strzelanki z gatunku battle royale. W zmianach m.in. destrukcyjne środowisko, nowy arsenał broni oraz współpraca z Ducati.

PUBG: Battlegrounds to pionier gatunku battle royale, nadal cieszący się olbrzymią popularnością na rynku. Od przeszło dwóch lat strzelanka KRAFTON funkcjonuje w wariancie free-to-play i dostępna jest dla wszystkich za darmo. PUBG posiada wierne grono graczy i bardzo oddaną społeczność. Szybki rzut na statystyki Steama daje odpowiedź, że faktycznie mamy do czynienia z jedną z najpopularniejszych strzelanek, jakie istnieją.

Reklama

Kilka tygodni temu w ramach 7-lecia istnienia tej gry, deweloperzy z KRAFTON zapowiedzieli road mapę na najbliższe miesiące. PUBG: Battlegrounds przejdzie prawdziwe rewolucje, a pierwsze znaczące zmiany już zagościły w tej produkcji w formie aktualizacji 29.1.

Zniszczalne otoczenie w PUBG

Przede wszystkim w PUBG pojawiło się częściowo destrukcyjne otoczenie. Niszczenie środowiska dostępne jest na mapie Rondo i stanowi sztandarową zmianę zapowiedzianą przez deweloperów:

  • -Niszczenie terenu można dokonać przez użycie: granatu odłamkowego, moździerza, panzerfausta, lepkiej bomby, C4, wybuchu pojazdu bądź kilofa
  • -Maksymalna głębokość zniszczenia to 1,5 m
  • -Przedmioty, które znajdują się w zasięgu zniszczeń, nie zostaną usunięte, a przekształcone w przedmioty upuszczone na ziemi
  • -Co istotne, nie można niszczyć terenu z betonu, cementu, skały oraz kamienia

Jak zapowiadają producenci, funkcja zniszczalnego terenu ma wdrożyć do rozgrywki więcej dynamiki i nieprzewidywalności, zmuszając graczy do stosowania bardziej innowacyjnych taktyk czy strategii na bitewnych polach. Nowy przedmiot Kilof, służący do walki wręcz i niszczenia terenu, można łatwo spotkać na mapie.

To jednak nie koniec zmian w PUBG: Battlegrounds. KRAFTON wsłuchało się w opinie graczy i zmodyfikowało część wyzwań dostępnych w grze z powodu ich wysokiego poziomu trudności, a przez to niekiedy braku możności do ich wykonania.. Prócz tego, dodano nowe, niespotykane dotąd zadania do realizacji.

Rewolucje dotknęły także gunplay:

  • -Ulepszono działanie SCAR-L, zmniejszono mu odrzut i zwiększono szybkostrzelność z 625 strz./min na 650 strz./min
  • -Zwiększono obrażenia AKM z 47 na 48
  • -Zwiększono głośność strzałów Mk12 po założeniu tłumika
  • -Dodano animację brania Panzerfausta do ręki
  • -Strzelanie z siedzenia kierowcy wygląda teraz nieco inaczej. Ograniczono kąt strzelania jeśli kierujemy innym pojazdem niż motocykl, motocykl terenowy, rower górski i quad

KRAFTON x Ducati

Nie sposób też nie wspomnieć o podjętej przez KRAFTON współpracy z producentem motocykli, firmą Ducati. W grze pojawiły się nowe skórki motocykli sygnowane właśnie tą marką.

Na końcu warto zaznaczyć również, że PUBG: Battlegrounds doczekało się lepszej interakcji z botami. "Ulepszyliśmy ruchy i zachowania botów, dzięki czemu będą wydawały się bystrzejsze" - czytamy na blogu twórców.

Ponadto KRAFTON zadbał o poprawę mniejszych i większych błędów oraz niedociągnięć związanych z rozgrywką i światem gry. Naprawie uległ interfejs użytkownika i menu gry. O wszystkich zmianach możecie przeczytać szczegółowo pod tym adresem.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: PUBG
Reklama