Reklama

Rocket League przywraca funkcję czatu głosowego

​Po prawie ośmiu miesiącach od usunięcia, Psyonix w końcu przywraca czat głosowy w grze do Rocket League. Ale to nie wszystko - wraz z aktualizacją do gry trafią ulepszenia.

W nowym raporcie studio Psyonix szczegółowo opisało, jakie zmiany pojawią się w czacie głosowym, wraz z nadchodzącą aktualizacją. Powrót funkcjonalności wprowadza przy okazji wiele przydatnych opcji, które mają poprawić przyjemność gry w Rocket League. Od teraz gracze będą mieli stałe połączenie z czatem między meczami, który płynnie przełączy się na czat drużynowy podczas meczów.

Ważną nowością będzie możliwość wyciszania poszczególnych graczy. Każdy, kto choć raz grał w Rocket League z czatem głosowym, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak toksyczni mogą być inni członkowie zespołu. Szczególnie pod wpływem stresu związanego z przegraną.

Reklama

Zbyt dużo emocji w Rocket League

Po tym, jak czat głosowy został usunięty z Rocket League, gracze musieli szukać innych rozwiązań. Najpopularniejszym było przejście na Discord, ale zupełnie nieosiągalne dla graczy konsolowych. Miejmy nadzieję, że Nintendo Switch znajdzie się podobne rozwiązanie, jak w przypadku Fortnite. Obie gry mają tego samego wydawcę, więc można sądzić, że gracze dostaną możliwość komunikacji głosowej. Aktualizacja trafi do gry jeszcze dziś (9 maja).

Wraz powrotem czatu pojawią się niestety dobrze znane problemy związane z nieodpowiednim zachowaniem niektórych graczy. Do tej pory firmie udawało się moderować czat tekstowy, ale z głosowym sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. Tutaj bany mogą pojawiać się dopiero na podstawie raportów, które wysyłają gracze.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Rocket League