Reklama

Reklama

​s1mple najlepszym graczem Counter-Strike: Global Offensive 2022 roku

Oleksandr "s1mple" Kostylev po raz kolejny sięgnął po statuetkę najlepszego gracza CS:GO branżowego serwisu HLTV.org. Jest to już trzecia taka nagroda dla ukraińskiego esportowca.

Tym samym 25-latek przejdzie do historii i na stałe zapisze się na kartach profesjonalnej sceny CS:GO. Poza swoimi wybitnymi osiągnięciami s1mple jest pierwszym graczem, któremu udało się zdobyć aż trzy statuetki dla najlepszego zawodnika roku. Ta sztuka nie udała się innym supergwiazdom - Marcelo "coldzerze" Davidowi, Chistopherowi "Get_Rightowi" Alesundowi oraz Mathieu "ZywOo" Herbautowi. Tym trzem zawodnikom udało się do tej pory w swoich karierach zdobyć dwie cenne statuetki.

Reklama

Warto jednak dodać, że Kostylev już od 2016 roku przynależy do ścisłej elity profesjonalnych graczy. Od tamtej pory najlepszy gracz na świecie wyróżniany był kolejno miejscami: 4, 8, 1, 2, 2, 1, 1 w kategorii najlepszego gracza CS:GO w roku, więc fenomenalny Ukrainiec nie dość, że notuje passę dwóch zwycięstw z rzędu, to jeszcze od 2018 roku dzierży pierwsze bądź drugie miejsce.

Reprezentant drużyny Natus Vincere drużynowo nie miał jednak fantastycznego roku. Po kapitalnym dla jego formacji 2021 roku, gdzie NaVi dzieliło i rządziło na scenie, sięgając po zwycięstwo na niemal każdym turnieju, na jakim partycypowało, przyszedł czas większej posuchy. W minionym roku ukraińska ekipa triumfowała zaledwie w jednych rozgrywkach z serii BLAST Premier: Spring Finals 2022. Nie przeszkodziło to jednak Kostylevowi, by pomimo nikłych sukcesów drużynowych zdobyć dwie statuetki MVP dla najlepszego gracza turnieju.

Oprócz nagrody dla najlepszego gracza CS:GO, s1mple ma gali HLTV Award wyróżniony został jeszcze w kategorii najlepszego AWP-era roku, wyprzedzając Rosjanina "sh1ro" i Francuza "ZywOo".

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: CS:GO

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy