Reklama

Reklama

Sekretną bronią Call of Duty: Modern Warfare 2 jest... Steam

Nowy raport finansowy Activision jasno dał do zrozumienia, że najmocniejszą bronią Call of Duty: Modern Warfare 2 nie jest jakieś M4 czy Lachmann Sub, tylko Steam.

Call of Duty: Modern Warfare 2 wreszcie ujrzało światło dzienne. Patrząc po dotychczasowych wynikach sprzedaży i przekroczeniu miliarda dolarów dochodu, wielu fanów serii przyjęło ten tytuł z otwartymi ramionami. Do premiery pierwszego sezonu został jeszcze tydzień, Warzone 2.0 wciąż czeka na swój debiut, a gra i tak sprzedaje się jak świeże bułeczki.

Szczególnie imponuje w tym roku sprzedaż na PC. Call of Duty: Modern Warfare 2 jest pierwszą odsłoną serii od pięciu lat, która pojawiła się na Steamie. Od czasu Black Opsa 4 wszystkie gry musieliśmy kupować na Battle.necie i otwierać oddzielny klient, żeby wejść na serwery aktualnego Call of Duty.

Reklama

W tym roku Activision postanowiło zrezygnować z tego modelu i zawitać ze swoją produkcją na platformie Valve. Rekord graczy online Call of Duty: Modern Warfare 2 na Steamie wynosi ponad 260 tysięcy, a gra znajduje się wśród najlepiej zarabiających gier na platformie. Activision chwaliło się, że w Stanach Zjednoczonych CoD wyprzedził nawet Steam Decka.

Równie imponująca jest aktywność społeczności. Gracze aż o 40% pobili rekord spędzonych w grze godzin przez pierwsze 10 dni. Call of Duty: Modern Warfare 2 nie tylko zachęciło więc do zakupu wielu użytkowników, ale również zachęciło ich do pozostania na serwerach.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Call of Duty: Modern Warfare 2

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy