Reklama

Seria gier FIFA wkrótce powróci? Nowe doniesienia nt. następcy legendy

W ubiegłym roku po raz pierwszy na rynku ukazała się gra spod marki EA Sports FC. Produkcja zastąpiła słynną serię gier piłkarskich FIFA. Okazuje się, że już niebawem ta może zostać wskrzeszona po roku przerwy. Pieczę nad nią może sprawować bardzo znane studio.

Rozstanie FIFY z EA Sports było nagłe i głośne

Po tym jak w maju 2022 roku ogłoszono, że EA Sports nie przedłuży umowy z FIFA na wydawanie wspólnych gier piłkarskich, zaczęto spekulować na temat tego, kto będzie kolejnym partnerem Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej. Electronic Arts od ub. roku tworzy własny produkt pod marką EA Sports FC, który jest spadkobiercą serii FIFA trwającej od 1994 roku. Sam prezydent organizacji Gianni Infantino zapowiadał, że FIFA na pewno wyda pełnoprawną grę wideo o tematyce piłkarskiej. Jednak do tej pory nie pojawiły się żadne szczegóły dotyczące tego projektu.

Reklama

Niemalże od razu typowano studio 2K do zastąpienia "Elektroników" przy tworzeniu nowej gry u boku organizacji FIFA. Studio znane m.in. z serii Mafia ma na swoim koncie rozmaite produkcje o tematyce sportowej. Można wymienić chociażby wrestlingowe produkcje WWE 2K czy koszykarską NBA 2K. W marcu tego roku do tych dwóch gier dołączył także tenisowy TopSpin 2K25. Wszystkie te tytuły mają wielu zwolenników i przeciwników, ale nie można im odmówić tego, że każdego roku (z wyjątkiem TopSpin 2K25, gdyż serię wznowiono po wielu latach) są wydawane na co najmniej solidnym poziomie. Teraz w serwisie x.com (dawniej Twitter) pojawił się konkretny wpis dotyczący piłkarskiej produkcji.

FIFA 2K wielką konkurencją dla produkcji EA Sports?

Na profilu MohPlay Inc pojawiły się bardzo ciekawe i konkretne wiadomości odnośnie gry piłkarskiej od 2K Studios. Najnowszą produkcją ma być FIFA 2K25. Gra miałaby mieć wszystkie oficjalne licencje związane z FIFA. Według przecieku, jest to potwierdzona informacja. Co więcej, gra miałaby mieć premierę już w tym roku i może to połączyć się z rozpoczęciem eliminacji do piłkarskich Mistrzostw Świata w 2026 roku, które odbędą się w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie oraz Meksyku.

Jednak według wpisu, głównym tytułem, który ma promować Mundial ma być FIFA World Cup 2K26 z premierą dopiero za rok. Są to pierwsze od wielu miesięcy tak konkretne doniesienia na temat gry wideo od Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej. Trzeba jednak pamiętać, że w tym przypadku mamy do czynienia wyłącznie z nieoficjalną informacją, której nikt nie potwierdził na oficjalnych kanałach. Z dozą dużego prawdopodobieństwa można zakładać, że takowe potwierdzenie może nastąpić w ciągu najbliższych kilku tygodni.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: FIFA | EA SPORTS FC
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy