Reklama

Six Berlin Major 2022 ogłoszony. Kiedy i gdzie się odbędzie?

Dynamicznie funkcjonuje esportowa scena Rainbow Six Siege. Niedawno odbył się Six Charlotte Major 2022 z pulą pół miliona dolarów. Teraz poznaliśmy więcej szczegółów odnośnie kolejnych rozgrywek. Six Berlin Major 2022 odbędzie się w stolicy Niemiec, a zmagania rozpoczną się już w połowie sierpnia.

Pierwotnie turniej ten miał odbyć się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Pomysł Ubisoftu związany ze zorganizowaniem rozgrywek właśnie w tej lokacji spotkał się z ogromną krytyką ze strony esportowej społeczności. Podkreślano, że w kraju ze stolicą w Abu Zabi łamane są prawa osób LGBT. Powstała specjalna petycja, która bardzo szybko nabrała impetu i rozgłosu.

Six Berlin Major 2022. Kiedy i gdzie?

Deweloperzy Rainbow Six Siege wzięli sobie do serca te apele i postanowili przenieść turniej w inne miejsce. Teraz wiemy już, że kolejne rozgrywki - Six Berlin Major 2022 odbędą się w stolicy Niemiec. Zmagania zaplanowano od 15 do 21 sierpnia. Kibiców tłumnie ugości Theater am Potsdamer Platz w samym sercu Berlina. Dodajmy, że to pierwsze rozgrywki z serii Six Major, które zorganizowane zostaną w tym kraju.

Reklama

W turnieju weźmie udział 16 najlepszych formacji z różnych zakątków świata, po cztery zakwalifikowane drużyny z każdego regionu. Szczegółowy harmonogram prezentuje się następująco:

  • Faza grupowa: od 15 do 17 sierpnia
  • Faza pucharowa: od 19 do 20 sierpnia
  • Wielki finał: 21 sierpnia

Począwszy od fazy pucharowej, po wielki finał zmagania zostaną rozegrane przy akompaniamencie publiczności. Bilety na to wydarzenie można nabyć na oficjalnej stronie Ubisoftu. Wejściówki podzielono na cztery sektory. Za najtańsze wejście trzeba będzie zapłacić 55 euro, z kolei przy najdroższym musimy liczyć się z wydatkiem rzędu 179 euro.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Ubisoft | Rainbow Six
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy