Reklama

Reklama

​Skandal w serwisie Twitch.tv. 11-letni streamer otrzymał bana za wiek

Twitch już wielokrotnie zdążył przyzwyczaić nas do niecodziennych zdarzeń i decyzji, które nie zawsze spotykały się ze zrozumieniem zarówno ze strony społeczności portalu, jak również twórców na nim nadających. Tym razem doszło do nietypowej sytuacji z udziałem 11-letniego streamera.

Lucas Sabino to gracz wyśmienicie radzący sobie w Valorancie - zręcznościowej strzelance od producenta Riot Games. Brazylijczyk dzierży najwyższą rangę w grze - Radiant. Co za tym idzie, postanowił swoje zmagania podczas rozgrywki oraz nietuzinkowe umiejętności eksponować i prezentować całemu światu.

Od pewnego czasu Lucas nadaje w najpopularniejszym serwisie streamerskim Twitch.tv. W ostatnim czasie decyzja administracji portalu należącego do grupy Amazon wywołała ogromną burzę w mediach. Okazało się, że Twitch zablokował konto streamera, a powodem jest to, że Brazylijczyk ma dopiero... 11 lat.

Reklama

Sprawę nagłośnił znany w branży esportowej informator i dziennikarz Jake Lucky. Przekazał, że oficjalnym powodem nałożonej blokady jest wiek streamera. Dosyć ciekawe jest z kolei to, że Lucas Sabino otrzymał przyzwolenie od swoich rodziców, którzy zgadzają się na taką aktywność swojej pociechy.

Niestety regulamin Twitcha jest bezwzględny i mówi jasno, że założenie konta przez użytkownika może nastąpić tylko wtedy, gdy ten ma co najmniej 13 lat. Od tej reguły niestety nie ma żadnych wyjątków.

Sytuacja z brazylijskim streamerem nabrała na sile w mediach społecznościowych. Spora część społeczności związanej z Twitchem dała upust emocjom, podkreślając, że reguły platformy nie powinny być zawarte w ścisłych i rygorystycznych normach, a każdy przypadek winien być oceniany indywidualnie.

Czy administracja Twitcha pokusi się o powtórne przeanalizowanie i rozpatrzenie tej sprawy?

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: twitch.tv | ​VALORANT

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy