Reklama

Tę odznakę zdobyła tylko garstka graczy CS:GO

W ubiegłą niedzielę zakończył się ostatni Major w historii CS:GO. Paryski turniej przyniósł wiele zaskakujących rozstrzygnięć. Efektem tego była bardzo niska trafialność w ramach Pick’Em. Jaki procent graczy trafił poprawne rozstrzygnięcia?

Major w Paryżu przyniósł zaskoczenia

Zakończony niedawno BLAST.tv Major w Paryżu w CS:GO był wyjątkowy z kilku względów. Pierwszym z nich jest fakt, że Valve kończy przygodę z Counter-Strike: Global Offensive i już wkrótce prawdopodobnie ruszą turnieje odświeżonej wersji “Kantera", czyli w Counter-Strike 2. Zatem był to ostatni, historyczny Major w dziejach CS:GO. Kolejnym wyjątkowym wydarzeniem było to, ze Dupreeh jako pierwszy i jedyny gracz sięgnął pięciokrotnie po trofeum Majora. Dla polskich kibiców paryskie zmagania były bardzo udane.

Reklama

Do turnieju głównego po prawie pięciu latach zakwalifikowała się w pełni polska formacja - 9INE. Nasi rodacy niestety zakończyli zmagania po trzech przegranych w Fazie Legend. To jednak nie był koniec emocji związanych z "Biało-Czerwonymi" na tym turnieju.

W Fazie Pucharowej znalazło się aż pięciu polskich reprezentantów (czterech zawodników oraz jeden trener), a jeden z nich - siuhy - awansował wraz z GamerLegion do wielkiego finału, gdzie musieli uznać wyższość Teamu Vitality. Mnóstwo niespodzianek w fazie pucharowej to coś, co na pewno było jedną z charakterystycznych cech francuskiego turnieju. Miało to jednak swoją wadę w obstawianiu meczów.

Podczas każdego Majora dostępny jest Pick’Em, czyli obstawianie meczów za pomocą specjalnych naklejek. Okazuje się, że Diamentowy Żeton za stuprocentowe trafienie otrzymał bardzo niski procent graczy.

Major zaskoczył obstawiających

Według oficjalnych danych, zaledwie 0,3 procenta biorących udział w Pick’Em zgarnęło Diamentowy Żeton za poprawne wytypowanie wyników BLAST.tv Majora. Pod tym względem był to jeden z najtrudniejszych turniejów tej rangi w historii CS:GO. Trudniej było w ubiegłym roku w Rio de Janeiro, gdy "diament" zgarnęła populacja zaledwie 0,1 graczy. Za turniej w stolicy Francji najwięcej przyznano Złotych Żetonów, gdyż aż 78%.

Kolejny Major zaplanowany jest na marzec przyszłego roku, a miejscem zmagań będzie Kopenhaga. Turniej w Counter-Strike 2 może przynieść kolejne bardzo zaskakujące rozstrzygnięcia z uwagi na to, że w nowej grze będzie kilka nowych mechanik, które mogą sprawić kłopoty nawet tym bardziej doświadczonym graczom. Pierwsze turnieje w CS 2 mają ruszyć już niedługo i wówczas przekonamy się, jaki będzie rozkład sił.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: CS:GO
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy