Reklama

TTK w Call of Duty: Modern Warfare 3 – ile czasu potrzeba, aby pokonać przeciwnika?

Przyszedł czas na pierwszą analizę beta testów Call of Duty: Modern Warfare 3. Jeden z popularnych youtuberów przyjrzał się ostatnio time-to-kill w nadchodzącej odsłonie serii.

Time-to-kill (TTK) to najkrótszy czas potrzebny na zabicie przeciwnika. W społeczności Call of Duty jest to regularnie poruszany temat, który dzieli graczy na kilka grup. Dłuższy TTK nagradza szeroko pojęty "skill" i sprawia, że trzeba nie tylko wycelować w rywala, ale również utrzymać na nim celownik, cały czas strzelając. Krótki TTK zachęca z kolei do campienia i sprawia, że zazwyczaj pojedynek wygrywa ten, kto zaczął strzelać jako pierwszy.

Reklama

Beta Call of Duty: Modern Warfare 3 zaskoczyła graczy time-to-killem. Gracze szybko zorientowali się, że w porównaniu do ostatniej gry Sledgehammer, COD: Vanguard, czas ten jest bardzo długi. Szybko znienawidzony przez graczy Vanguard miał bardzo krótki TTK i czynił multiplayer wyjątkowo frustrującym. SHG najwyraźniej wyciągnęło wnioski i zdecydowało się na drastyczne zmiany.

Tematowi TTK w Call of Duty: Modern Warfare 3 przyjrzał się niedawno XclusiveAce, popularny youtuber znany ze szczegółowej analizy broni i gameplayu różnych COD-ów. Z jego nowego wideo wynika, że średni czas potrzebny na zabicie rywala z karabinów wynosi nieco ponad 300ms, a dla SMG jest on bliższy 280ms.

Pod względem długości TTK Call of Duty: Modern Warfare 3 plasuje to wśród jednych z najwolniejszych w historii serii. Nic nie pokona prawdopodobnie Black Opsa 4, absolutnego rekordzisty w tej kwestii, ale MW3 wciąż mocno odchodzi od tego, do czego przyzwyczaiło nas kilka poprzednich odsłon. Dla porównania, TTK w Modern Warfare 2019 nie przekraczał nawet 200 ms.

Co ciekawe, część społeczności już teraz stanowczo stwierdziła, że time-to-kill w MW3 jest zbyt długi. Jesteśmy wciąż na etapie bety, do premiery pełnej wersji gry został jeszcze miesiąc, a pod wpływem feedbacku graczy SHG może zdecydować się na zmiany. Już kolejny weekend może w rezultacie przynieść pierwsze usprawnienia.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Call of Duty: Modern Warfare 3
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy