Reklama

Twitch: Kei Cenat zbanowany za przedawkowanie niebezpiecznej substancji

Kei Cenat jest jednym z najpopularniejszych twórców na Twitchu. Jego transmisje śledzi każdego razu wiele tysięcy widzów. Teraz będzie musiał odpocząć chwilowo od swojej działalności. Mężczyzna spożywał na wizji tak zwane "edibles". Spotkała go za to kara bana.

"Edibles" popularną formą spożywania marihuany

Na początku wyjaśnijmy czym dokładnie jest "edibles". Słowo to pochodzi z języka angielskiego i oznacza "edible" oznacza żywność. Jednak w slangu jest to określenie na spożywanie konopi indyjskiej w postaci doustnej. Najczęściej są to produkty spożywcze, takie jak ciastka, czekolada czy batoniki. Tego typu "przekąski" popularne są w Holandii, Czechach czy w Kalifornii w Stanach Zjednoczonych, gdzie prawo dotyczące marihuany jest liberalne.

Jeden ze znanych streamerów - Kei Cenat postanowił zażyć takowe "przekąski" podczas streamu na Twitchu. Skutki tego okazały się bardzo szkodliwe zarówno dla zdrowia, jak i dla kariery twórcy, Co się stało tak naprawdę podczas transmisji na żywo?

Reklama

Niebezpieczna sytuacja na Twitchu

Cenat jest jednym z najbardziej znanych streamerów na świecie. W październiku ubiegłego roku stał się najbardziej subskrybowanym twórcą na platformie Twitch.tv. Jego streamy skupiają się głównie na komediowych treściach, czym bawi wiele tysięcy swoich fanów. Na Instagramie konto mężczyzny jest obserwowane przez niemal trzy miliony osób. Podczas ostatniej transmisji doszło jednak do niebezpiecznej sytuacji.

21-letni influencer spożywał wspomniane wcześniej produkty spożywcze zawierające substancje psychoaktywne. Już to było bardzo kontrowersyjnym pomysłem, biorąc pod uwagę restrykcyjne zasady na Twitchu. W trakcie tego doszło jednak do bardzo niebezpiecznej sytuacji. Cenat nagle się osunął i wyglądało to tak, jakby stracił przytomność.

Prawdopodobnie było to jednak nadmierne zmęczenie spowodowane zbyt dużą liczbą przyjętych "przekąsek". Twórca poinformował o blokadzie w mediach społecznościowych. Prawdopodobnie wróci on na platformę w ciągu najbliższego tygodnia.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: twitch.tv