Reklama

​Twitch masowo zwalnia pracowników. Co jest powodem radykalnej decyzji?

"Podjęliśmy trudną decyzję o zmniejszeniu liczby pracowników, w wyniku czego musimy pożegnać się z nieco ponad 400 osobami" - wybrzmiał oficjalny komunikat Twitcha przekazany przez prezesa Dana Clancy’ego. Gigant przechodzi dużą rewolucję.

W ostatnim czasie w branży coraz częściej dochodzi do redukcji etatów. Niedawno z pracą w Amazonie pożegnało się 18 tys. osób. Redukcje dotknęły także między innymi Metę, czyli właściciela Facebooka i Instagrama. Zwolniono wówczas ok. 11 tys. pracowników. Podobna sytuacja miała miejsce w Microsofcie, gdzie etat straciło blisko 5% pracowników z różnych regionów i stanowisk.

Reklama

Niestety przyszła pora także na Twitcha, największy serwis streamerski należący do grupy Amazona. Jak poinformował prezes Dan Clancy, redukcja etatów w gigancie dotknie ponad 400 osób. "Podobnie jak wiele firm, na naszą działalność wpłynęło obecne otoczenie makroekonomiczne, a wzrost liczby użytkowników i przychodów nie nadąża za naszymi oczekiwaniami. Aby prowadzić naszą działalność w sposób zrównoważony, podjęliśmy bardzo trudną decyzję o zmniejszeniu liczby pracowników" - czytamy o powodach decyzji na oficjalnym blogu.

Clancy podkreślił, że choć decyzja nie była łatwa, musiała zostać podjęta bez zastanowienia ze względu na aktualnie panującą na rynku sytuacje. Warto wspomnieć, że to prawdopodobnie pierwsza tak odważna, radykalna decyzja podjęta przez tę osobę. Kilka dni temu na łamach naszego serwisu informowaliśmy, że po 16 latach pracy ze stanowiska prezesa Twitcha odszedł wieloletni budowniczy tego portalu Emmett Shear.

Shear przekazał stery Danowi Clancy’emu, który przez dłuższy już czas był jego prawą ręką. Ustępujący prezes nadmienił wówczas, że powierza Twitcha właściwej osobie. Więcej o tej rotacji personalnej możecie przeczytać pod tym adresem.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Twitch

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy