Reklama

Twitch: Największy polski streamer zarobił fortunę po powrocie

Marcin "Xayoo" Majkut jest bezsprzecznie jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich twórców internetowych. Były profesjonalny gracz League of Legends, a obecnie streamer na Twitch.tv wrócił po kolejnej przerwie. Ile zarobił w trakcie jednego dnia transmisji?

Kolejny powrót "Xayoo" wydarzeniem

Marcin "Xayoo" Majkut jest bez wątpienia jednym z najpopularniejszych streamerów w naszym kraju. Influencer jest założycielem grupy "Xayoo Industires", która zrzesza wielu twórców z Twitcha, streamujących według ustalonego wewnętrznie harmonogramu. Sam Majkut robi bardzo często długie przerwy, nie transmitując na platformie nawet przez wiele miesięcy. Jego powroty na Twitcha zawsze wzbudzają ogrom emocji u fanów. Takowy nastąpił w ubiegłą niedzielę, 26 marca.

Reklama

W szczytowym momencie transmisję oglądało ponad 36 tysięcy fanów, a średnia widzów przez pierwsze trzy dni wynosiła ponad 22 tys. Są to ogromne liczby, jak na polską scenę Twitcha. Do takich wyników mogą się zbliżyć jedynie twórcy tj. YoungMulti czy Ewroon.

Duża widownia oznacza zazwyczaj bardzo duży zarobek. Fani chętnie obdarowują swoich idoli subskrypcjami czy podarunkami pieniężnymi (donate). Ile zarobił on podczas pierwszego dnia z samych donate’ów? Influencer ujawnił kwotę na Twitterze.

"Xayoo" zarobił krocie podczas powrotu na Twitcha

Według informacji opublikowanych przez samego streamera, zarobił on nieco ponad 8 tysięcy podczas jednego streama w samych "napiwkach". Pieniądze te zebrane zostały dzięki 644 darczyńców. Ponadto trzeba dodać również duże pieniądze w ramach subskrypcji.

Według szacunków innego członka "Xayoo Industries" - Dominika "MokrySuchar" Stokłosy, Majkut mógł zgarnąć nawet 20 tysięcy złotych przez jeden dzień. Przeciętnego mieszkańca Polski taka kwota może z całą pewnością zaszokować. Jednak biorąc pod uwagę fakt, że Majkut jest jednym z najpopularniejszych twórców w naszym kraju, to stream powrotny do sieci musiał skutkować ogromnym zyskiem finansowym.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: twitch.tv

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy