Reklama

Twitch: Nietypowy wypadek podczas transmisji IRL

Południowokoreańska streamerka znana jako "jinnytty" niedawno była uczestniczką niebezpiecznego incydentu na drodze. Rozbiła się podczas jazdy hulajnogą elektryczną, gdy trwał właśnie stream na Twitchu. Dużo wskazuje na to, że kobieta poniesie za to konsekwencje.

Transmisje IRL hitem Twitcha

Twitch przyzwyczaił nas do tego, że przez wiele lat streamerzy nadawali tam transmisje z gier wideo. Od kilku lat uległo to zmianie. Najpierw hitem były "Rozmowy" czyli spędzanie czas twórcy z widzami i odpowiadanie na ich pytania z czatu. Od kilku miesięcy jednak sektor "IRL" jest bardzo ważny na Twitchu. 

Streamerzy transmitujący "życie realne" często pokazują swoje aktywności na zewnątrz. Są to spacery po parkach, ładnych okolicach turystycznych, zwiedzanie zabytkowych obszarów miast czy po prostu uprawianie sportów takich jak jazda na rowerze czy bieganie.

Reklama

Nierzadko również częścią "IRL" jest także odwiedzanie imprez plenerowych i picie alkoholu, na co Twitch raczej zezwala, dodając tylko adnotację, że owa transmisja jest przeznaczona dla dorosłych użytkowników serwisu. Jednak nie zawsze tego typu transmisje ze "świeżego powietrza" są zupełnie bezpieczne. 

Przekonała się o tym jedna ze streamerek, która transmitowała podczas jazdy na elektrycznej hulajnodze. Przygoda ta nie skończyła się dobrze, choć nie poniosła ona wielkich strat.

Rozwaga i Twitch nie zawsze idą w parze

Niestety wielu twórców chcąc zrobić dobry content, nie biorą pod uwagę konsekwencji, jakie mogą być z tym związane. Nierzadko, wykonując różne czynności, narażają innych na mniejsze lub większe niebezpieczeństwo. Tak jest chociażby ze streamowaniem zza kierownicy auta. Nie od dziś wiadomo, że jest to bardzo niebezpieczna czynność.

Transmitowanie na żywo podczas tak absorbującej czynności, jaką jest jazda autem, stanowi niebezpieczeństwo nie tylko dla twórcy, ale i wszystkich innych uczestników ruchu drogowego. Niestety nie wszyscy biorą to pod uwagę.

Niedawno twórczyni internetowa z Korei Południowej znana pod pseudonimem "jinnytty", streamowała podczas jazdy elektryczną hulajnogą po mieście. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie fakt, że...rozbiła się nią na oczach widzów z Twitcha. Kobieta nie poniosła większych konsekwencji w tym incydencie.

Twitch za to być może nałożyć karę na influencerkę. Już wcześniej była ona banowana za lekkomyślną jazdę, więc kolejny zakaz wydaje się być bardzo prawdopodobny.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: twitch.tv

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy