Reklama

Reklama

​Twitch platformą zagrażającą bezpieczeństwu dzieci?

Najnowszy raport sporządzony przez Bloomberga wskazuje, że Twitch, to jeden z najniebezpieczniejszych serwisów dostępnych w sieci i przystań, z której ochoczo korzystają... pedofile.

W ostatnim czasie wokół Twitcha zrodziło się sporo kontrowersji. Najpierw administracja największego na świecie serwisu streamerskiego musiała zmierzyć się z coraz głośniejszym tematem w środowisku - promowaniem hazardu. Duży skandal wywołany został także ogłoszeniem przez Twitcha nowej polityki podziału pieniędzy z twórcami.

Twitch i bezpieczeństwo dzieci

Największym echem odbiło się jednak jeszcze coś innego - raport skonstruowany przez serwis Bloomberg. Czytamy w nim, że Twitch to platforma, na której grasuje ogromna liczba pedofilów chcących internetową drogą znaleźć swoje młodociane ofiary.

Reklama

Jak wynika z treści, tylko między październikiem 2020 roku a sierpnie 2022 roku zidentyfikowano blisko 2000 kont, które za cel obrały sobie nieletnich. Według raportu w omawianym okresie zarejestrowano ponad 279 tys. incydentów z udziałem dzieci. Z kolei w samym lipcu bieżącego roku napastnicy byli w stanie znaleźć ponad 670 ofiar dziennie.

Twitch z samego założenia i polityki funkcjonowania serwisu sprzyja takim procederom. Wynika to przede wszystkim z faktu, że na platformie mamy do czynienia z ogromną liczbą prowadzonych transmisji na żywo, w których nieodzownym elementem jest integracja z widzami za pośrednictwem kanału tekstowego.

Patrząc na tematykę (gry i tematy pokrewne), na platformie przebywa ogromna liczba młodszych osób, a to zachęca z kolei napastników do wzmożenia aktywności właśnie w tym miejscu.

Przedstawiciel ze strony Twitcha, Tom Verrilli, w odpowiedzi na raport stwierdził, że serwis w przeszłości poczynił szereg inwestycji, by w lepszy sposób radzić sobie z jednostkami, które zagrażają dzieciom. Jednocześnie dodał, że nadal bezpieczeństwo nie znajduje się na takim poziomie, na jakim oczekuje się, ale wszystko jest na dobrej drodze, by wdrażać kolejne protekcyjne środki doraźne.

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy