Reklama

Twitch Stories, czyli nadchodzą spore zmiany w największym serwisie streamerskim

Twitch, największy serwis streamingowy na świecie, wdraża na swojej platformie nową funkcjonalność rodem wyjętą z serwisów społecznościowych, takich jak Facebook czy Instagram. Czym jest Twitch Stories i kiedy zaliczy oficjalną premierę?

Podczas wydarzenia TwitchCon, które odbywało się w Paryżu, właściciele Twitcha zaprezentowali wszystkie największe zmiany, jakie czekają tę platformę w najbliższych dniach i miesiącach. Na największą uwagę zasługuje funkcjonalność Twitch Stories, która w teorii pozwoli twórcom być w nieustannym kontakcie ze swoimi fanami.

Wszyscy doskonale znamy metody działania Stories na bazie serwisów Instagram oraz Facebook. Użytkownicy mają możliwość umieszczenia konkretnego wpisu, zdjęcia czy filmiku, który widnieje w specjalnej przewijanej rolce i aktywny jest przez 24 godziny. Taka forma komunikacji generuje znacznie większe zasięgi (choć przez krótki czas) niż chociażby klasyczne umieszczanie zdjęcia na swoim profilu.

Reklama

Najwidoczniej rozwiązanie jest na tyle ciekawe i uniwersalne, że nadal nie zamierza wychodzić z mody. Co więcej, swoje Twitch Stories wdraża właśnie największy na świecie portal streamingowy, co pozwoli streamerom pozostawać w bieżącym kontakcie ze swoimi wiernymi fanami nawet wtedy, gdy nie jest w danej chwili prowadzona żadna transmisja.

Twitch Stories, czyli co?

Twitch Stories oficjalnie zadebiutuje w październiku tego roku. Dodatkowa funkcjonalność nowego narzędzia będzie dodawana sukcesywnie w przyszłym roku.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: twitch.tv

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy