Reklama

Reklama

Twitch: Streamerka straciła 100 tysięcy followersów po fałszywym banie

Na platformie Twitch.tv co jakiś czas słyszymy o różnych aferach związanych z twórcami. Tym razem platforma niesłusznie zbanowała jedną z twórczyń. Problem w tym, że po odbanowaniu straciła ona... większość swoich followersów.

Omyłkowe bany zdarzają się na Twitchu

Twitch jest aktualnie największą platformą dla streamerów, gdzie ci mogą dzielić się ze swoimi widzami rozgrywką w grze wideo, aktywnościami sportowymi czy też umiejętnościami kuchennymi. To zaledwie trzy z wielu możliwości do streamowania, jakie oferuje serwis należący do słynnego Amazona. Niestety wielu użytkowników nie respektuje odpowiednio regulaminu, co często kończy się banem na konto.

Jego długość jest zazwyczaj podyktowana przeszłością twórcy (czy już był karany poprzednio) oraz oczywiście skalą przewinienia. Najmniejsze z nich karane są banicją na dobę, natomiast te największe na czas nieokreślony, więc zdarza się, że po prostu permanentnie użytkownik znika z Twitcha. Jednak sama platforma niejednokrotnie popełnia błędy w swoich osądach.

Reklama

Znamy sporo przypadków, gdy ban został nałożony przez pomyłkę i streamer nie był winny temu, o co oskarżył go Twitch. Jedna z influencerek - kobieta znana w sieci pod pseudonimem "ZeplaHQ". 15 września otrzymała niespodziewanego bana. Twitch uznał, że streamerka...podszywa się za samą siebie. Teraz ponosi za to jeszcze większe konsekwencje

Gwiazda Twitcha straciła wielu obserwujacych

Niestety kara nałożona na Twitcha poniosła za sobą dalsze konsekwencje. Kobieta co prawda została szybko odbanowana, a zarządcy platformy zrozumieli swój błąd, lecz jej konto nie wróciło do pierwotnego stanu. "ZeplaHQ" informuje w swoich mediach społecznościowych, że straciła ponad 100 tysięcy obserwujących jej konto na Twitch.tv.

Wcześniej influencerka miała aż ćwierć miliona followersów, a teraz spadło do niecałych 80 tysięcy. Jak na razie nie wiadomo czy Twitch będzie w stanie przywrócić konto Amerykanki do stanu pierwotnego. Jeśli nie, to byłby z pewnością bardzo duży problem dla "ZeplaHQ".

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: twitch.tv

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy