Reklama

Reklama

Twitch: Znany polski streamer zbanowany. Miał dużo pecha

Dawid "Bonkol" Bączkowicz jest jednym z czołowych polskich twórców gamingowych w internecie. Mężczyzna postanowił się wybrać podczas transmisji na obchody Święta Niepodległości. Niestety dla twórcy, wyprawa zakończyła się banem.

Ban "Izaka" na Twitchu odbił się echem

Ostatnie tygodnie nie są dobre dla polskich znanych streamerów. Kilka tygodni temu informowaliśmy o tym, że Piotr "izak" Skowyrski otrzymał tygodniowego bana na Twitchu. Powodem blokady na streamowanie było użycie zabronionego przez regulamin wyrażenia w stosunku do wirtualnego piłkarza z gry "FIFA 23". Sprawa ta odbiła się szerokim echem w mediach społecznościowych. Skowyrski należy do streamerów o contencie bardziej "family friendly" niż takim, który jest narażony na bana.

Reklama

Jednak w przypadku rozgrywki w "FIFA", komentator CS:GO bardzo dużo przeklinał i denerwował się na swoją grę. Twitch przychylnym okiem spojrzał na karę niespełna 35-latka i postanowił skrócić czas bana do trzech dni. Okazuje się, że "izak" nie jest jedyną znaną postacią polskiego gamingu, która otrzymał bana na platformie należącej do Amazona. Tym razem sporego pecha miał "Bonkol" - znany YouTuber i streamer zajmujący się grami wideo. Za co otrzymał karę?

"Bonkol" z dużym pechem i banem na Twitchu

Dawid "Bonkol" Bączkowicz jest znanym od wielu lat twórcą internetowym. Jego kanał w serwisie YouTube subskrybowany jest przez 567 tysięcy ludzi. Mężczyzna na swoim kanale zajmuje się głównie graniem w mniej popularne produkcje - tak zwane "indyki". Są to zazwyczaj różne symulatory, dema mniejszych gier czy też innego rodzaju niezależne tytuły. Bączkowicz regularnie również streamuje na Twitch.tv, gdzie ma podobny content do tego z YouTube.

Tym razem influencer postanowił wybrać się na jedne z obchodów Święta Niepodległości. Tam doszło do niewinnego zdarzenia, które Twitch uznał za złamanie regulaminu. Otóż jedno z dzieci znajdujących się przed "Bonkolem" siedziało na ramionach swojego opiekuna. Problem w tym, że dziecko miało odkryty niewielki fragment pupy, co skrzętnie zauważyli administratorzy serwisu. Nałożyli na mężczyznę bana. Na razie nie wiadomo, ile potrwa kara. Prawdopodobnie skończy się na kilku dniach.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: twitch.tv

Reklama